Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Hamilelikte Depresyon

KAYGI VE DEPRESYON
Kaygı ve depresyon son yıllarda çok moda , bir madalyonun iki yüzü gibidir. Bunları deneyimleyen kişi, sıklıkla, düzenli bir döngü halinde sırayla her ikisini de yaşar. Bir miktar kaygı, günlük hayatın normal bir parçasıdır ve kendiniz, ilişkiniz ve bebeğiniz hakkında endişelenmeniz, ebeveynliğe hazırlanırken beklenen bir şeydir.

Ancak kaygı ezici bir hale geldiğinde, günlük yaşantınızı etkilemeye başlar ve sizi depresyona itebilir. Sürekli kaygı ve depresyon duyguları, ciddiye alınmalıdır, çünkü bunlar karşılanmayan gereksinimlerinizin olduğuna işaret ederler. Bu gereksinimler, duygusal destek veya herhangi bir konuda temin edilme ihtiyacınız olabilir. Bazıları çocukluğunuzdan veya daha yakın geçmişinizden kaynaklanabilir.

Gebeliğin veya yakında gerçekleşecek olan anneliğin, uzun zamandır baskılanan korku ve anıları tetikleme gücünü asla hafife almayın. Gereksinimleriniz daha pratik şeyler de olabilir. Örneğin, doktor veya ebenizin önerdiği belirli bir rutin test veya işlem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Mantıklı ve aklı başında olduğunu düşünen birçok kadının, doğum hizmetleriyle ilgili en basit bilgilere bile ulaşmaya çalışırken, çok derin umutsuzluklara kapılmaları sık rastlana bir durumdur.

Yapabileceğiniz şeyler
Eğer kaygılıysanız veya depresyondaysanız, kendi bakımınızı üstlenebileceğinize olan inancınız tam değil demektir. Oysa tam da bu yüzden, kendi bakımınız için daha çok çaba harcamalısı nız. Rahatlatıcı bir banyo için kendinize zaman ayırın. Lavanta, papatya, sardunya, bergamut, greyfurt veya gül esans yağları kullanarak kendinizi gevşetmeyi ve ruh halinizi iyileştirmeyi deneyin. Düzenli egzersiz, sisteminize endorfin salgılanmasını sağlar. Doğal bir moral yükseltici olan endorfin, egzersizlerdeki ritmik hareketlerle birleştiğinde, depresyon ve endişe duygularınızı yatıştırır.

Yemek yemeyi unutmayın, çünkü düşük kan şekeri, ruh halinizi olumsuz etkiler. Ancak, kan şekerinizi belirli bir düzeyde tutmak için, çikolata tırtıklamak yerine, besleyici yoğun tahıllar ile meyve ve sebze tüketin.

Alternatifler
Bir doğum uzmanı veya psikoterapiste görünün. Konuşmak, çok kısa oturumlar halinde bile olsa, perspektifinizi doğru biçimde oturtmanızı sağlar. Kaygı ve depresyon, bedeninizde olup bitenlerle doğrudan bağlantılı olduğundan, bu tür bir danışmanlığı, bedensel çalışmalarla da desteklemek, iyi bir fikir olabilir. Bu, basit bir aromaterapi masajı, şiatsu, yoga ya da düzenli osteopat ziyaretleri olabilir. Homeopati de, duygusal durumların iyileştirilmesinde etkilidir. Eğer korku duyuyorsanız, 1 tablet Aconite 6c, ruh halinizi düzeltebilir. Eğer işe yaramazsa, bir homeopata danışarak, daha karmaşık kaygı ve depresyon duygularınıza karşı işe yarayabilecek bir ilaç bulun.

logo

(1) Yorum Ekli

  1. KizlarSoruyor.com03 Aralık 2013 Cevapla
    Hamilelikte depresyon bebeği olumsuz etkiliyor.

12 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)