Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


GÜÇ VIII (DURUM) ADALET XI (MÜCADELE)

GÜÇ VIII (DURUM) ADALET XI (MÜCADELE)Durumumuz, ilk baştan ne kadar ümitsiz görünürse görünsün, özellikle başkaları ile tartışmak yerine, kendi iç güdümüze ve dayanıklılığımıza dayanırsak, iyi bir iş başaracağımızı gösteriyor. Bu, kazanılan hikmetin ve kavramanın gücüdür. Güç kartındaki kadın figürü, ne agresif ne de saldırgandır. Kendi tabiatının içinde bulunan, hayvani içgüdüsünün gücünü, kullanır. O, sabırlı ve dürüst olmakla, sevgi ve öz güven kazanacağını biliyor. Bizim durumumuzda, özellikle başka cinsten olan birinin, hayvani iç güdüleriyle davranması halinde, eğer istiyorsak, anlayışımızla bu insanı sakinleştirebilme gücümüz vardır.

Mücadeleyle ilgi Adalet kartı, ciddi bir şekilde “Sakinleştirici” seçimi düşünmeliyiz veya durumumuzu dengeliyecek bir başka seçenek bulmamız gerektiğini söylüyor. Mücadelemiz, durumumuzun veya sorunumuzun nasü ortaya çıktığını anlamaktır. Ayrıca, durumumuzla ilgili başkaları için önemli şeyin ne olduğunu anlamaktır. Sorunumuzun ortaya çıkması halinde, bizden kaynaklanan aksaklığın ne olduğunu incelemeliyiz. Temel iş, başarıyla tamamlanmadan önce, hiç bir sonuca varamayız. Her iki kart, durumumuzun çözümünün psikolojik olduğunu ve iç inancımızı değerlendirmemiz gerektiğini içerir. (Özellikle güç içeren, eril ve dişi davranış biçimleri) Bizim durumumuz, önemli “Gerçekleri” veya küçükken öğrendiğimiz fikirleri incelememizi, sağlayacaktır. Sorunumuzun çözümünde, doğruluk ve dürüsttük önem kazanacaktır.
Bir sonraki bahsedeceğimiz ikili kartlardan biri, negatif ve üzücü; diğeri pozitif ve güçlü bir durumu, temsil ediyor olabilir.

Aşağıdaki yaymayı okuduğumuzda, çeşitli yorumlar yaptık ve okuyucunun, bu değişik yorumlarla ilgileneceğini düşündük. Bir başka bir yorum için veya bir soru gerçekten varsa veya mukayese etmek istiyorsanız, bir soru yaratın. Sonra bu iki kartı çekmiş gibi yapın ve kendi cevabınızı yazın. Bizim yorumumuzu okumadan önce, bir sonraki okumaların; temel, ilk ömek pozisyonu (İmparator) üe sabit olmayan pozisyonun (Kule) birleşmesinden bahsettiğini hatırlamayın.