Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


GÖKSEL YERUŞALİM’İN GÖLGESİ

Yeni Bir PerspektifDünyasal Yeruşalim ve tapmak, Tanrının, halkının övgüleri içinde konut kurmasının solgun bir temsili ve Tanrının görkemi tam olarak açıklandığında neler olabileceğinin kaba bir tasviridir.

Hezekiel bize göksel Yeruşalirnin gerçekten de Yahve Şamma yani RAB ORADA’16 demenin ne olduğunu anlayacağını söylemektedir. Ama dünyasal Yeruşalim gibi, biz de Tanrının her zaman bizimle olmasının ne anlama geldiğini tam olarak anlayamayız. Çünkü dünyada sahip olduğumuz doyumsuzluk birçok zaman Tanrı’dan kaçmamıza neden olmaktadır. Tanrının emirlerini unutmaya ve kulaklarımızı O nun sesine kapamaya meyilliyizdir. Bunun yerine dünyasal birçok sesle ve birçok standartlarla meşgûl ediliriz. Göksel Yeruşalim’de, Tanrı yla tükenmeyen bir paydaşlığa sahip olacağız. Orada dikkatimizi dağıtacak televizyon ya da internet olmayacak. Kulaklarımıza şüphe, korku ve endişe sözleri fısıldayacak kimse olmayacak, çünkü Tanrının doğruluğu orada kalıcı olarak bizimle olacaktır.

Dünyasal Yeruşalim’de Tanrının varlığı arada sırada hissedilmektedir. Halkı ismini övdüğünde Tanrı varlığıyla onları ziyaret etmektedir. Ama yeni Yeruşalim’de ismi sürekli övüleceğinden Tanrı her zaman orada olacaktır. Dünyasal Yeruşalim’de Tanrının bereketleri bazı şartlara bağlıdır. Ama gelecek olan göksel Yeruşalirnde koşulsuz ve şartsız bereketi tam olarak gerçekleşecek ve gerçek inanlılar sonsuza dek O na tapacaktır. Artık insanlar dünyasal zevklerin peşinden koşmayacak, Rab’den zevk alacaklardır.

Yeni Yeruşalim’de, Adem ve Havva’nın Aden Bahçesi nde Tanrıyla sahip olduklarına benzer kesintisiz bir ilişkiyi deneyimleyeceğiz. Yeni Yeruşalimi sabırsızlıkla beklerken, bizimle bu dünyada da samimi bir ilişki kurmak isteyen Tanrı yla yakın bir ilişkiye sahip olabiliriz. Tatminsizliğimiz Tanrı için duyduğumuz açlıktan kaynaklandığında, tüm yüreğimizle O nu ararız ve Tanrı da kendisini bulmamıza izin verir.