Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Göğüs Filmi

Meme dokunuz ve göğüs duvarınızda herhangi bir anormallik olup olmadığına bakmak için uygulanan tıbbi bir yöntemdir. Meme kanseri için kullanılan tek erken tanı yöntemi budur. Bir hastanenin röntgen bölümünde ya da herhangi bir özel sağlık biriminde yapılabilir. Röntgen, her memeyi iki plaka arasında sıkıştırarak çekilir. İşlem size biraz rahatsız edici gelebilir ancak çok çabuk biter.

Elde edilen görüntüler bir radyolog tarafından incelenir ve sonuç genellikle birkaç hafta içinde elinize geçer.

Rutin olarak röntgen testine tabi tutulan kadınların %95’ten fazlasının sonuçları tümüyle temiz çıkar. Kuşkulu bir yer göze çarparsa bir röntgen daha alınır ve daha ayrıntılı bilgi edinmek için ultrason testi yapılır. Röntgen çektirenlerin yaklaşık %1’ine biyopsi yapılır. Biyopsi sırasında küçük bir doku parçası alınır ve tümörün habis olup olmadığına bakılır.

Röntgen sonucunun yanlışlıkla pozitif çıktığı olur ve bu da büyük bir strese neden olabilir. Yalnızca doktorunuzun önerileriyle yetinmektense, belli aralıklarla röntgen çektirmekte yarar vardır.

İngiltere’de elli ile altmış dört yaşlan arasındaki kadınlara her üç yılda bir rutin olarak film çektirilir. Bu yaş grubunun dışındakiler ya özel olarak ya da doktor şevkiyle film çektirebilirler.

Hiç kuşku yok ki, en geniş tedavi seçeneğine sahip olabilmek için erken tanı gerekir. Bu konudaki tartışmalardan biri de hassas meme dokusunu böyle bir işleme tabi tutmanın ve yaşlanmakta olan bir bedeni sık sık X ışınları altına sokmanın, kanser oranındaki yüksekliğin nedenlerinden biri olup olmadığıdır. İngiltere’de uygulanan röntgen filmi çektirme programının yıllık maliyeti 30 milyon sterlini aşmaktadır. Bu rakam, İngiliz hükümetinin meme kanseri araştırmalarına yıllık olarak ayırdığı 4 milyon sterlinin yanında şaşırtıcı durmaktadır.

Bunların yanısıra doğal seçenekler de vardır. Çeşitli sağlık bakımı alanlarında etkinlik gösteren yetenekli pratisyenlerin, vücut enerjisini denetleyip değerlendirmek için kullandıkları birçok yöntem vardır. Bu kişiler, vücuda daha az zarar veren ya da daha az tehlike içeren tanı yöntemleri uygularlar.

Kalıtım önemli bir unsur olduğundan, ailenin geçmişi önem taşır. Ayrıca stres ve yüksek oranda hayvansal yağlar içeren bir beslenme de önemlidir. Bu son ikisinin etkilerini en aza indirgeyebilmek üzere yapabileceğiniz birçok şey vardır. Tükettiğiniz hayvansal yağ oranını azaltıp, yerine sıkıştırılmış doğal zeytinyağı kullanabilir, stres düzeyinizi daha etkili biçimde azaltmanın keyifli yollarını öğrenebilirsiniz.

logo