Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


GEZEGENLER BURÇLARDA VE EVLERDE

logoHerkesin bir Venüs’ü vardır. Başak herkesi etkiler. Hepimiz altıncı evin dramalarıyla uğraşırız. Bu özellikler insan olduğumuzun göstergesidir. Ancak bizi tek tek birey olarak tanımlamazlar. Bunu yapabilmek için astrolojide bir adım ileri gitmemiz gerekir.

Venüs. Başak. Altıncı ev. Bunlar nedir? Soyutlamalar, hepsi bu. Ama hepsini örnek haritamızdaki gibi biraraya getirince ne olur? Venüs Başak’ta ne demek? Ya bu birleşim altıncı evde olunca ne olur? İşte burası büyünün başladığı yerdir.

Burçlar, gezegenler ve evler antik psikolojik teorinin temel birimleridir. Hâlâ hepimize uygulayabileceğimiz teorinin. Ama belirli bir gezegeni belirli bir burç ve evle birleştirince bir teoriden söz etmeyi bırakıp bir insandan söz etmeye başlarız. Bir insamn Venüs’ü olduğunu söylemek, onun bir gözü olduğunu söylemek gibidir. Kimin umurunda? Ama Venüs’ünün Başak’ta olduğunu söylemek, gözünün bir buz kazması gibi soğuk ve delici olduğunu söylemektir. Ve bunun altıncı evde yer alması, Herkesin bir Venüs’ü vardır. Başak herkesi etkiler. Hepimiz altıncı evin dramalarıyla uğraşırız. Bu özellikler insan olduğumuzun göstergesidir. Ancak bizi tek tek birey olarak tanımlamazlar. Bunu yapabilmek için astrolojide bir adım ileri gitmemiz gerekir.

Venüs. Başak. Altıncı ev. Bunlar nedir? Soyutlamalar, hepsi bu. Ama hepsini örnek haritamızdaki gibi biraraya getirince ne olur? Venüs Başak’ta ne demek? Ya bu birleşim altıncı evde olunca ne olur? İşte burası büyünün başladığı yerdir.

Burçlar, gezegenler ve evler antik psikolojik teorinin temel birimleridir. Hâlâ hepimize uygulayabileceğimiz teorinin. Ama belirli bir gezegeni belirli bir burç ve evle birleştirince bir teoriden söz etmeyi bırakıp bir insandan söz etmeye başlarız. Bir insamn Venüs’ü olduğunu söylemek, onun bir gözü olduğunu söylemek gibidir. Kimin umurunda? Ama Venüs’ünün Başak’ta olduğunu söylemek, gözünün bir buz kazması gibi soğuk ve delici olduğunu söylemektir. Ve bunun altmcı evde yer alması, o gözün elinde bir tabancayla tam size bakmasıdır.

Bu gezegen-burç-ev birleşimi bir insana uyarlanabilecek en temel astrolojik ifadedir. İnsan ruhunda en basit parçayı oluşturur. Kesin. Belirli. Eşsiz. Ve soma böyle on adet parça, artı Yükselen ve bağlayıcı dokular, bize doğum haritasını verirler: o kadar eklemli ve ihtisaslaşmış ki bir daha asla tekrar edilemez bir ifade.