Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Gerdek İle İlgili Batıl İnançlar

GERDEK ADETLERİ : Bazı yörelerde, güvey gerdeğe girerken sopalarla kovalanır, çevik davranmazsa, dayak yer. Güvey gerdeğe girdiği gece, kız.;ı vücudunun ve yüzünün görünen yerlerini morartır. Bunu yapmayan delikanlılar ayıplanır. Sabahleyin gelinin yüzünü bere içinde gören komşu kadınları, güveye öfkelenerek, ellerine değnek alarak onu dövmeye başlarlar. Güvey dayak yerken karşılık vermez, yalnız güveyin arkadaşı olan erkekler onu kadınların elinden kurtarmaya çalışırlar.

GEYİK : Geyiğe raslamak hayra yorumlanmaz. Geyik otu tozu şehvet ve cinsel dürtüleri harekete geçirir.

GEYİK BÖCEĞİ : Bu böceğin kafasından yapılan kolyeyi boynunda taşıyan kişiler kötü insanlardan yedi

gün boyunca kurtulmayı garanti eder V ietnam’da kötü ruhları kovmak için bu böcek yakalanır ve bir dua okunup tekrar göğe bırakılır.

GÖMLEK : Güzel bir gün geçirmek isteyen bir kimse, o gün mavi bir gömlek giyerek bunu belli etmelidir. Bir çocuğun yorgunluğunu atmak için onu babasının gömleğine sarmak gerekir.

Hasta bir çocuğun, ne zaman iyileşeceğini öğrenmek için, kendi gömleği, daha önce su içtiği bir çeşmenin yalağına yatırılır, eğer gömlek batarsa, iyileşme uzun sürer, batmazsa ve şişerse, çocuğun ç.ıbuk iyileşeceğine işarettir.

GÖZLER : Küçük gözlüler sinsi vc tehlikelidirler. Büyük gözlüler ise sinirli basit insanlardır. Gözleri yuvalarına kaçmış kişilerin akıllı, sessiz olduklarına inanılır. Bunların ■sessizliği, söyleyecekleri fazla birşey olmamasından kaynaklanır. Patlak gözlüler, işkahlı ve oburdurlar, herşeyde aşırıya kaçar ve çalışmayı severler.

Açık renk gözlülerin (açık mavi, açık yeşil) nazarlarının değdiğine inanılır.

Gerdek İle İlgili Batıl İnançlar _15.jpgGerdek İle İlgili Batıl İnançlar _7.jpg