Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Gerçek anlama ulaşmanın yolu

Ev Gibi Birçok Yer VardırGerçek anlama ulaşmanın yolu bu görüşe her daim sahip olmaktan geçer. Bir şeylerin gerçekleşebileceğini ya da asla gerçekleşemeyeceğini düşünmek, gerçekleşebilecek olanlara smır koymak demektir.

Pozitif anlam farkındalığın büyük resimdeki gelişimidir, oysaki tepkisel anlam büyük resimden kopuktur, hayatta kalma mücadelesidir, benliğin kimliğini muhafaza etme çabasıdır. Sadece yaşadığımız olaylara odaklanırsak, anlamdan kendimizi o kadar uzak tutarız. Bunun sonucu olarak sadece bize rahat gelen şeyleri yaşama eğilimi içine gireriz.

Dışarıdan başarılı gibi gözüken birçok erkek ve kadın tıpkı bir hapishane hücresindeymiş gibi tutsak bir hayat yaşayabilirler; oysa hiç kimse bunu bilemez. Çoğu zaman insanlardan şöyle yorumlar duyarım: “Her şeyin var, harika bir ailen, harika bir işin, harika bir evin, harika çocukların var, insanlar sana saygı duyuyor. Tüm bunlara sahipken nasıl olur da içinde bir boşluk olduğunu hissedersin?

Bu gerçekten çok saçma.” Tuzağa düşürülüyoruz çünkü hayatımızın önceden yazılmış olduğunu düşünüyor ve bu senaryoya göre hareket etmeye karşı duramıyoruz. Bazı insanlar huzurlu bir ilişki kurmak istedikleri eşleriyle tekrar tekrar kavga ediyorlar tıpkı işimizde ya da ilişkilerimizdeki kötü hatıraları silerek kısa süreli belleğin başarısını yeniden ve yeniden ispat eden diğerleri gibi.

Gerçek anlamı, anlam verdiğini sandığımız ya da anlam çıkardığımız şeylerle karıştırıyoruz: harika ev, harika iş, hatta harika çocuklar. Anlam, içsel zekânın büyük resimdeki evrilmiş halidir, eyleme eklemlenmeyen bir anlam bütünüyle boştur.