Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Fal Bakma

Fal Bakma

Tarot halk arasında kolayca fal bakma yöntemine dönüştürülerek, geniş çapta kullanılmış ve halen en çok Avrupa ve Amerika’da kullanılmaktadır. Tarot ile elde edilen bilgilerdeki tutarlılıklar, onun gücünü arttırmış, ona layık olduğu haklı ünü kazandırmıştır. Tarot, geleneklerine uygun olarak kullanıldığında ise gelecek tahmin lerinde çok etkili bir yöntem olabilir. ” Sahibi ile makrokozmoz arasında metafizik bağlar oluşturur. Geleceğe dair gelen bilgileri semboller aracılığı ile sahibinin bilincine ulaştırır.

 

 

Gelenekler göre Tarot geleceği de oluşturur. Açış yöntemlerinin birinde son kartın açılıp açılmayacağı damşana sorulur. Bu kart tutulan niyet konusunda bağlayıcı karttır. Gelecek buna göre oluşacak demektir.
Tarot, gerçekte, tarot sembolleri veya vizyonları ile sıkı bir ilişki geliştirmiş olan bir kişi veya Tarolog tarafından çalıştırılabilir. 78 Kart taroloğun şuuraltının uzantıları şeklindedir.

 

 

Bunlar adeta taroloğun çocuklarıdırlar. Tarolog onlara sevgi ve saygı duymaktadır.
Sonra uygun bir zamanda uygun bir yer hazırlanır. Tarolog uygun zamanmekan’da majik kişiliğine bürünerek uygun bir şuurluluk haline ulaşır. Sessizliğin ve iç huzurunun elde edildiği, saygı, inanç ve huşu duygularımn hakim olduğu bir ortamda Tarot seansı başlar. Tarolog karşılıklı oturduğu damşana da kartları karıştırtarak fizik ve manyetik teması sağlar ve belli bir yönteme göre kartların bir kısmım veya tümünü ipek üzerine açar. Bundan soma soruya göre çıkan kartlar üzerindeki görüntüleri konuşturur. Böylece açık olarak veya içten gizlice sorulan sorular konusunda Tarot’un tavsiyesi alınmış olur.

(1) Yorum Ekli

  1. Dilara25 Temmuz 2014 Cevapla
    Ben Dilara Tarof fali baktirmak istiyorum benim bir sevgilim var ama gerçekden bana deger veriyor mu ogrenmek istiyorum

11 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)