Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Enerji Kilitleri

Yoga dilinde “Bandhalar olarak da tanımlanırlar. Engin prana rezervinden faydalanmak için düzenlenmiş özel duruşlardır. Prananın dağılmasını engellemekle kalmayıp akışını düzenlemenizi ve pranayı ruh enerjisine dönüştürmenizi sağlarlar.

Prana akışı üzerindeki güçlü etkileriyle potansiyel Kundalini enerjisini yükselttikleri söylenir. Reiki yanında bu teknikleri uygulamak enerji vücudunuzun daha da gelişmesine yardımcı olur. Elbette, daha fazla faydalafımak için, osana, pranoyama, meditasyon, vejeteryan beslenme, vs. gibi yoga uygulamalarına da devam etmelisiniz.

Aşağıda tanımlandığı gibi temelde üç çeşit “Bandha”. veya “Kilit” vardır.

f Jalandhar Bandha: Nefes alıp tutun ve bu arada çenenizi sert bir şekilde göğsünüze bastırın. Bu, prananın vücudun üst kısmından kaçmasını engeller. Nefesinizi verirken başınızı kaldırın.

Çenenizi göğsünüze bastırırken, boyundaki, şah damarına beyne kan akışını azaltacak basınç uygulanır; bu da yapay bir anesteziye veya transa benzer bir durum yaratır.

• 2. Uddiyana Bandha: Nefesinizi tamamen verdikten sonra kamınızı içeri ve yukarı, omurgaya doğru çekebildiğiniz kadar çekin. Bu, PranaApana’yı Sushumna Nadi’ye doğru zorlar.

3. Mola Bandha: Nefesinizi tutarken, büzülen anal kaslarınızı içinize çekin. Bu, apananın vücudun aşağı kısmından kaçmasını engeller ve prana ile birleşmesi için onu yukarı çeker.

Enerji Kilitleri