Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


En Yeni Ufo Olayları

Alternatifleri tartışmadan, yorum yürütmeden örnekleri incelemek yerinde olur.

25 Temmuz 1968’de Buenos Aires’den 350 kilometre uzaktaki Clavarria havaalanında Uçan Nesne pilotlarına ilk defa ateş açılıyor ve uzay yaratıklan ışınlarla karşılık veriyorlar.

Havaalanm boş bir iniş pistinde garip bir ışık beliriyor. Bir jandarma çavuşuyla üç er, arabaya atlayıp, © lay yarine geliyorlar ve olağanüstü bir durumla karşılamıyorlar Havada rengârenk ışıklar saçan, yuvarlak, yassı ayaklan olan bir nesne durmaktadır.

Askerlerin şaşkın bakılan Önünde Uçan Nesne ağır ağır yere iniyor, içinden boyları Üç metreye yakın üç yaratık çıkıp jandarmaları doğru ilerlemeye başlıyorlar. Paniğe kapılan jandarmalar ateş açıyorlar. Kurşun yağmurundan hiçbir zarar görmeyen uzay ziyaretçileri ellerindeki ışıklı küreleri kullanarak jandarmaları hareketsiz hale getirip uçan dairelerine binerek uzaklaşıyorlar.

Bu olay ilk karşılaşma örneği değildir. Bilinen en eski karşılaşma 1914 yılma aittir. Ancak bu resmi çarpışma niteliğini taşıdığı için oldukça ilginçtir.

Uçan Nesne pilotlarıyla karşılaşan biri de New Me-xico, Socorro’da görevli polis Lonnie Zamora’dır. 24 Nisan 1964 günü, saat 17.45’te, Zamora şehrin içinde hızla giden bir arabanın peşine düşüyor. Yolda ilkin patlamaya benzer bir ses duyuyor. Sonradan, ormanlık bir bölgenin üzerinde yükselen, kırma, turuncu, mavi karışımı bir ı-şık ilgisini çekiyor. Arabanın peşini bırakıp o yana yöneliyor. Issız bir yerde bir uçan nesnenin önünde duran beyaz elbiseli, başlıksız iki yaratık görüyor. Zamora’nın o-lay yerine varmasıyla yaratıklar uçan nesnelerine kaçıp saniye içinde gözden kayboluyorlar.

Lonnie Zamora olayı resmi makamlara şöyle anlatıyor

“Yaklaşık olarak saat 5.45’ti. Soccorro’nun 2 No’lu polis arabasında giderken mahkeme binasının batısından gelen, ilerleyen bir arabanın peşine takıldım. Yalnızdım. Güneybatıda, bir ya da yarım mil ilerde, gökyüzünde bir alev gördüm, bir gürültü duydum. O bölgede bir dinamit sandığının patlamış olduğunu düşünerek önümdeki arabayı izlemekten vazgeçtim…

Gördüğüm alev, alt ve üst kısmında aynı genişlikteydi. Yüksekliği yaklaşık olarak genişliğinin dört katıydı. Alev bir tepenin arkasında yükseldığınden ali tarafını iyice seçemiyordum. Duman yoktu. Alevin alt kısmında bir çeşit hareket gördüm. Belki tozdu, rüzgârdan olabilirdi. Sert bir rüzgâr esiyordu çünkü. Gökyüzü açıktı.

Duymuş olduğum gürültü bir patlama değildi. Gürültüyü duyduktan, alevi gördükten sonra tepeye doğru yol alırken başka bir şey farketmedim Tepeye vannea batıya yönelen yoldan ağır ağır ilerledim. Bir süre ilgimi çekebilecek bir şey görmedim… birden, güneyde, 150 ile 200 m. ötede parlak bir nesne farkettim. Hemen durdum. İlk bakışta devrilmiş bir arabaya benziyordu. Çocuklar devirmiş olacak diye düşündüm. Nesnenin hemen yakınında beyaz eşofmanlı iki kişi gördüm. Bunlardan biri şaşırdı, yerinde zıplar gibi oldu…

Bu iki kişiyi, iki saniye kadar durakladığımda, gördüm. Fazla bir şey hatırlayamıyorum. İkisi de bana ola ğan göründü belki kısa boylu insanlar ya da iri yan çocuklardı. Onlara doğru yaklaşırken dikkatimi yola çevirdim, radyoyla Şerifin ofisine tepede devrilen bir arabayı incelemekte olduğumu bildirdim.

Arabamı durdurdum, indim birden bir gürültü, büyük bir gürültü duydum. Bu gürültü, bu ses alçaklan başlayıp çabucak büyüdü. Gürültüyü duyduğum anda alevi de gördüm. Alev nesnenin altından çıkıyovd. Nesne ağır ağır yükseliyordu—

Nesnede pencere ya da kapı yoktu, üzerinde kırmızı bir yazı, bir çeşit işaret vardı.”

Uçan nesnenin kayboluşundan birkaç saniye sonra olay yerine, Zamora’nın radyo mesajını duyan. Polis Chavez yaşıyor ve şok halindeki meslektaşıyla karşılaşıyor. Zamora kendine gelince iki arkadaş çevreyi araştırıyorlar; yakın çalılıkların tepelerinin yanmış olduğunu farkediyorlar, yerde üçgen biçimli dört iz. daire şeklinde iki geniş işaret buluyorlar. Sonraki günlerde Socorro’nun kuzeyinde tespit edilen iki uçan nesnenin iniş yerlerine benzer izler bulunuyor. Aynı bölgede uçuşta bulunan bir B-57nin pilotu: “Socorro’da görülen uçan nesneye benzeyen. aynı işareti taşıyan” bir Uçan Daire gördüğünü bildirdi