Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


ELLERDEN MESLEK TAHMİNİ

Bir insanın eline bakarak mesleği tahmin edilebilir. Şüphesiz bu tahmin her zaman yüzde yüz doğru değildir. Çünkü bir insan, bazen yaradılıştan sahip olduğu kabiliyetleri dikkate almadan bambaşka bir meslek seçebilir. Ama bir elden, yaradılıştaki kabiliyetler belli olduğu için bir insanın hangi meslekte daha çok başarı gösterebilecek şekilde yaratıldığını anlamak mümkündür. Belli mesleklere yönelmesi gereken insanların ellerindeki en belirgin özellikler şunlardır:

İş adamının eli: Baş parmak uzun ve kalın. Akıl çizgisi çok derin. Parmak uçları kare biçiminde. Merih tepesi gelişmiş. Merih tepesinin üzerindeki parmak uzun ve kuvvetli.

Muhasebeci eli: Merin tepesi çok kabarık ve gelişmiş. Apollo tepesinde ve Satürn (Zuhal) tepesindeki çizgileri çok belirgin. Baş parmak gayet kuvvetli. Parmakların ikinci boğumları da gayet belirgin.

Mimar eli: Parmaklar daha ziyade dört köşe. Apollo çizgisi çok derin, Satürn çizgisi dümdüz. Merih tepesi oldukça gelişmiş.
Hukukçu eli: Jüpitertepesi (Müşteri tepesi) gayet belirgin. Merih tepesi de kabarık. Baş parmak geriye doğru kıvrılmış. Baş parmağın ikinci boğumu gayet kuvvetli. Akıl, kader (Zuhal) ve talih çizgisi çok derin.

Denizci eli: Luna tepesi (Ay) çok belirgin. Hayat çizgisinin alt kısmı avuca gömülmüş, görünecek kadar derin. Hayat çizgisi üzerinde birçok seyahat çizgisi. El geniş. Baş parmağın daha ziyade birinci boğumu kuvvetli. Merih tepesi normal bir eldekinden biraz daha yukarıda ve kabarık.

Asker eli: El geniş ve kuvvetli. Baş parmak gayet iyi gelmiş. Merih tepesi geniş. Hayat ve kader çizgisi gayet derin. Parmak uçları dört köşe, yahut yelpaze biçiminde. Parmakların uzunluğu normal.

Din adamının eli: İşaret parmağı uzun ve kuvvetli. Jüpiter tepesi geniş. Venüs ve Luna tepeleri kabarık. Akıl çizgisinin ucu hafifçe Luna tepesine doğru kıvrılmış, Merih tepesinin üzerindeki parmak dümdüz ve uzun.

Doktor eli: Jüpiter (Müşteri) tepesinin üzerinde uzunlamasına çizgiler vardır. Kader çizgisi de pürüzsüz ve gayet belirgin. Parmak uçları  yelpaze biçiminde. Avuç içi sert, bütün parmaklar uzun. Luna (Ay tepesi) çok kabarık.

Sanatkâr eli: Parmakların ucu sivri. Apollo tepesi çok gelişmiş. Jüpiter tepesi çok geniş. Ressamların parmaklarının boğumları gayet belirgin olur.

Heykeltraş eli: Parmak uçları daha çok yelpaze şeklinde. Elde az çizgi vardır. Venüs, Merih ve Luna (Ay tepesi) tepeleri biraz yukarıdadır. Avuç kalın, el enerjik ve avuç geniştir.

Müzisyen eli: Satürn tepesi (Zuhal tepesj) çok belirgindir. Bu tepenin üzerindeki parmak da gayet biçimlidir. Genellikle parmaklar uzundur.
Aktör eli: Parmaklar çok uzun, düz ve boğumlu, ancak belirgin değildir. Apollo tepesinin üzerindeki parmağın ucu, yelpaze biçimindedir. Akıl çizgisi, Merih tepesine doğru kıvrılır. Venüs ve Luna (Ay ) tepeleri geniştir.

Yazar eli: Özellikle Jüpiter (Müşteri) tepesi ve Ay tepesi geniş ve belirgindir. Apollo tepesinin üzerindeki parmak uzundur. Parmak uçları dört köşe ya da yelpaze biçimindedir. Şairlerin Luna (Ay) ve Venüs tepeleri çok kabarık ve geniştir.

ŞANS ÜÇGENİ: Bu mantık, yaşam, sağlık çizgileri tarafından oluşturulan büyük üçgendir. Üçgen bölgenin büyüklüğü, yaşamdaki şanslılığı göstermektedir.

ŞÖHRET (UN) ÇİZGİSİ: Un çizgisine talih, Apollo, Güneş çizgisi de denmektedir. Ayayı, dış kısımdan Uranüs parmağının dibine doğru dikey olarak geçmektedir. Çizgi elde her an görünmeyebilir; göründüğü zaman ise kaderde ün vardır.

TALİH ÇİZGİSİ: Bu, ün çizgisinin başka bir adıdır. Ve başarıya eşlik eden halk beğenisi, sanatlarda başarıyla yakından alakalıdır. Genel olarak ayanın aşağı kısmında başlayarak ayanın dibinden kader çizgisinin dışına, yüzük parmağının dibine doğru çıkmaktadır.

TEMEL ÇİZGİLER: Bu çizgiler, ayanın büyük çizgileridir. Yaşam, mantık, kalp çizgisi. İlk ikisi her ayada belirir; ancak bazı ayalarda mantık ile kalp çizgileri birleşir, yalnızca yaşam çizgisi ile ayanın üzerinde tek bir ana yatay çizgi görünür.

(2) Yorum Ekli

  1. melike01 Ekim 2013 Cevapla
    ıhhhhhh bn melike seleeen ben salağımmm eşeğimmmmmm ama bu yazı güzelllll
  2. melike01 Ekim 2013 Cevapla
    iğrenç

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)