Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


El Yazısından karakter testi

logoMaddi ve manevi olarak düzenli olan insanların yazım şeklidir. Ne küçük yazarlar ne de büyük. Kağıdın boyutuna göre yazısını düzenler. Böyle insanların yazısı da, evi de, giyinişi de derli topludur.
Bu tip yazılar, geniş bir insan kesimini kapsar. Dengenin ve yeteneğin simgesidir. Büyük şirketten çok, kendi işinin sahibi olduğu zaman başarılı olabilen bir kişinin işareti olabilir.

KÜÇÜK YAZI
Dikkatli ve titiz davranan bir insanın yazısı küçük ve bitişiktir. Yeni işlere atılırlar, bilmediği işlerde ise kaygılı olurlar. Ortada olmayı sevmezler. Bazen utangaçta olabilirler. Kendi küçük dünyalarında yaşarlar. Başkalarının etkisi altında kalmaya yatkındırlar.

Üniversite öğretmeni, filozof ve devlet adamını; halk kesiminde de, keskin gözlem yapabilen yetenekli kişileri belirtir. Bu yazı sahipleri, kendi alanlarında zirveye yükselen kişilerdir.

Çok Küçük Yazı: Sanatsal veya ayrıntıya önem veren bir kişiliğin belirtisidir. Bu, belirli bir amaca adapte olmuş bir uzmanın yazısı da olabilir. Bu gibiler asla zaman veya enerjilerini boşa harcamak istemezler. Daima belirli bir amaca göre düşünürler, fakat ufak tefek şeylerden çabuk alınırlar.

KISA HARFLER DÜZGÜNSE
Bu harfler sesli harfler ve boylan kısa harflerdir “c, ç, r, v, s”. Yazarken bunları birbirine eşit boyda yazanlar detaya ve düzene düşkündürler. Basit zevkleri vardır. Gösterişten nefret ederler. Giysileri sadedir. İş hayatlarında bir sistem kurmuşlardır.

KISA HARFLER DÜZGÜN DEĞİLSE
Küçüklü büyüklü yazı yazan kişi sinirli ve sağlıksızdır. Yaradılış gereği sinirli bir yapıya sahiptirler. Hiçbir şeyden memnun olmazlar. Başarısız ve dayanıksızlardır.

El yazısı analizinde ilk bakılacak şey; yazıdaki çizgiler olacaktır. Yazıdaki çizgilerin, aşağıya ya da yukarıya doğru olması veya diğer bazı ayrıntılar önemlidir. Bu çizgilerin yönü, kişiliğin belirtisidir. Tam bir sonuca varmak için, başka sebepler de incelemeye katılmalıdır.