Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Duygusal Değişimler

Menopoz sırasında ani ruh hali değişiminden, depresif sinirliliğe ve anksiyeteye dek birçok güçlükle karşılaşılabilir. Aniden ortaya çıkan korkular ve kaygılar her zamankinden fazla önem taşır hale gelebilir. Düzenli olarak egzersiz yapmak, doğal ritminizi düzenlemeniz ve vereceği iyi duygular açısından paha biçilmez değerdedir. Başka hiçbir önlem almasınız bile bu çok iyi bir tedavi olacaktır.

Düzenli bir program uygulayabilmek için gerekli enerjiyi bulabilmeniz açısından diyetinizin iyi ve çeşitli olmasının yanısıra ve duygusal sorunların içe atılmadan, ertelenmeden ortaya çık tıklan anda çözüme kavuşturulması gerekir.

Sorunlan, su yüzüne çıktıkları anda bir danışmanla konuşarak çözmek iyi bir yoldur, ancak arkadaşlarla ve aileyle konuşmak, duygularınızı yazıya dökmek de aynı olumlu etkiyi yapar. Tek yapmanız gereken, sizi dinleyebilecek herhangi birisine ya da herhangi birşeye içinizi dökmektir. Çevrenizdekilerden destek alın ve eğer olanaklıysa, anneniz ya da ailenizin diğer bireyleriyle konuşup onlann yaşam deneyimlerinden yararlanın.

Itır ve yasemin gibi esansiyel yağlarla kendinize düzenli masaj yapın. Kaygılannızdan uzaklaşmak ve sisteminizi yeniden dengeye oturtmak üzere banyo suyunuza birkaç damla ylang ylang ve günnük katın.

Depresyona yardımcı olması için geniş spektrumlu B vitamini katkısı alın. E vitamini de başağnlan ve sinirliliğe iyi gelecektir.

Birçok kadın bu dönemde güvensizlik duygusundan ya da bununla başa çıkmakta zorluk çektiklerinden söz eder. Kendi adınıza en iyisini yapıyor olduğunuzu bilmek, sizi kendi üzerinize yoğunlaştıracak ve dış dünyada oluşturduğunuz görüntünüz konusunda biraz daha rahatlatacaktır. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğüne takılmaktansa kendinizi gözden geçirin. Sizin kimliğinizi belirleyen tek şey çocuk sahibi olma yetiniz değildir ve değişen tek şey budur. Siz harika bir kadınsınız, bu gezegen üzerinde yaşayan herkesten farklı şeyler yaşadığınız ve bildiğiniz için teksiniz, bir tanesiniz. Tek başına bu bile gurur duyabileceğiniz bir şeydir.

Hareketli olun, değişken ve hareketli görüntülere yoğunlaşın. Yaşamınızda her şey normalmiş gibi davranmaya çalışmaktansa, dünyanızda olup biten değişime odaklanın, değişik bir kadın olun ve yeni yaşamınızı yaşamaya başlayın.

logo