Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Doğum Haritalarında Analiz Edilen Noktalar

1. Transit Jüpiter’in doğum haritasındaki gezegenlerle yakın mesafeden yaptığı açılar (Birleşme ve üçgenler)

2. Transit ay düğümlerinin (Rahu ve Ketu) doğum haritasındaki gezegenlerle yakın mesafeden yaptığı açılar

3. Transit Jüpiter’in transit Rahu ve Ketu ile yaptığı açılar (birleşme ve üçgenler)

4. Olaym gerçekleşmesinden önce Jüpiter’in geri gitmeye ve ilerlemeye başlamadan duraksadığı istasyonlar.

Doğum haritasındaki gezegenlere yakın olduklarında ve açı yapan transit gezegenler tarafından aktifleştirildiklerinde bir olay meydana gelir. Eğer doğum haritasındaki gezegenlerden birine yakın konumdalarsa o zaman bu gezegen, içinde bulunduğu ev ve yönettiği ev ile ilgili etkiler ortaya çıkar.

5. Tutulma zamanlarında Rahu/Ketu’nun yapmış olduğu istasyonlar. Bu dereceler haritalarda güçlü noktalardır ve açı yapan transit gezegenler tarafından aktif hale getirilebilirler. Doğum haritasındaki gezegenlere yakın olduklarında bir olay meydana getirirler.

6. Olaylarda sürekli ortaya çıkan diğer bir nokta transit ay düğümlerinin doğum haritasındaki pozisyonları ile açı yaparak bağlantı kurmalarıdır.

7. Doğum haritasındaki yada transit Satürn, transit Rahu/Ketu ve Jüpiter’le birlikte birçok defa olaylara neden olur.

8. ev O.tv 10.ev 11.ev

Debra Houle 4 Nisan 1997’de 26 milyon dolar kazandı. O gün Jüpiter Oğlak burcu 21 derecedeydi, transit Rahu Başak burcu 4 derecedeydi. Rahu doğum haritasındaki Mars’la parayla ilgili 2.evde birleşmişti, Mars aynı zamanda şans ve talih ile ilgili 9.evi yönetir. Bunun yanında transit Jüpiter Oğlak burcunda transit Rahu ve doğum haritasındaki Rahu ile açı yapıyordu. Transit Rahu, Jüpiter ile doğum haritasındaki Mars, Ay, Güneş ve Rahu arasında büyük üçgen açısı vardır.

Transit Jüpiter Temmuz 1997’de geri gitmeye başlamadan önce 28 derece Oğlak burcunda sabit hale geçti. Rahu 4 derece Oğlak burcunda istasyon yaptı. Transit Jüpiter’in 28 derece Oğlak burcunda duraklaması doğum haritasında 28 derece Boğa burcunda bulunan Rahu ile üçgen açısı yaptı. Genellikle Jüpiter’in istasyonları olaydan öncesi ile ilgili olarak dikkate alınır ama bu haritada para kazanıldıktan sonrasını, piyangoyu kazanmış olmanın sonuçlarını göstermektedir.

Transit Rahu Başak burcu 4 derecede istasyon yapmıştır ve doğum haritasındaki Mars ile birleşmiştir. Buna ek olarak Artha evlerinde, para ile ilgili toprak burçlarında büyük üçgen açısı meydana gelmektedir.

Russell Clark 16 Kasım 1991’de 3 milyon dolar kazandı.

O gün transit Jüpiter 17 derece Aslan burcundaydı ve Rahu 17 derece Yay burcundaydı. Her ikisi de birbirleri ile üçgen açısı yapar ve doğum haritasındaki Merkür’le birlikte büyük üçgen açısını oluştururlar. Merkür büyük kazançlara ilişkin 11.evdedir.

Ama Jüpiter’in en son geri gitmeye başladığı dönem 1991 Mart ayıydı ve o sırada transit Jüpiter 9 derece Yengeç burcunda istasyon yaptı. Aynı zamanda para ile ilgili 2.evde doğum haritasındaki Rahu ile birleşmişti. İlginç bir şekilde transit Satürn de bu noktayı aktif hale getirdi çünkü piyangonun kazanıldığı gün transit Satün 8 derece Oğlak buramdaydı, doğum haritasındaki Ketu, Jüpiter’in en son işaretlediği istasyon derecesinde, 2.evde bulunan Rahu ile açı yapıyordu.