Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Doğru Ebebevnlik

Bu arada, ebeveynliğin hedefi olan değişimi sağlayabilmek için bir dizi ek personele de ihtiyaç oluyordu, bebekle konuşacak biri, uyku düzenleyici, psikolog, öğrenme terapisti, aile terapisti, konuşma terapisti, öğretmenler, ve de gerekirse, şans eseri veya şanssızlık eseri ebeveynlik kavramıyla eş zamanlı olarak ortaya çıkan tavır değiştirme tedavisi. Ebeveynlik aynca, eğer ebeveyn de ortamda bulunursa, çocukla birlikte geçirilecek her zamanın kaliteli zaman olması varsayımı üzerine kurulmuştu. Bunun sonucu olarak,bazen çok sıkıcı faaliyetler için çocuğunuzun peşinden koşturmak gerekiyordu; seyretmek, coşturmak ve gerekirse de taktik vermek için.

Bazen de bunun sonucunda, sevgili çocuğunuz spor salonunda yapılan bir satranç turnuvasında feci bir şekilde yenilirken, siz yan tarafta bir odada hapsolmuş bir şekilde, hafta sonunuzu mahvetmiş olarak beklerdiniz, çünkü odada bulunduğunuz takdirde, oğlunuz veya kızınız üzerinde haksız bir baskı oluşmuş olacaktı (Bütün ebeveynlerin, nerede ve ne zaman olursa olsun çocuklarla ilgili tüm faaliyetlerde mevcut bulunma isteği o kadar artmıştı ki, bu, okullarda çok enteresan yan etkilere neden olmuştu.

Okullar, eskiden eğitimli profesyonellerce izlenen faaliyetlerde gözetim görevini velilere vermeye başlamıştı). Ebeveynlik demek, çocuğunuz sizi anlasa da anlamasa da sizin çocuklarınızı anlamanız gerek, demekti. Anlayışlı olmak, her şeyin kilit unsuruydu. Eğer çocuklarınız, sizin kendilerini anladığınıza ya da en azından anlamaya çalıştığınıza inanırlarsa, o takdirde gençlik dönemlerine geldiklerinde sizden nefret etmeyeceklerdi. Dahası, mutlu ve uyumlu yetişkinler olacaklar ve paralarını (daha doğrusu sizin paralarınızı) psikanalizlerde veya bunun yerini alacak kişilik geliştirme modası her ne olacaksa, çar çur etmeyeceklerdi.

Ebeveynler, sade ebeveyn dilinden daha değişik bir dil kullanıyorlardı. Bu dil, sinirlilikle ya da kızgınlıkla kullanmamanız için, büyük harflerin yer almadığı bir dildi. Aşağı yukarı, şöyle bir şeydi:

Eminim ki annenin antika vazosunu bilerek kırmamışsındır tatlım.
Bu konuda konuşmalıyız.

Şu anda ne kadar kızgın ve sinirli olabileceğini biliyorum.
Neden odana gidip biraz sakinleşmiyorsun? Kendini daha iyi hissettiğinde tekrar gelebilirsin.
Eğer arzu edersen, Jessica’nın annesini arayıp, neden bu şekilde düşündüğünü öğrenebilirim.
Eğer ödevlerini bitirirsen, taç hakkında konuşabiliriz.