Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Diğer Tarot Açma Sistemleri

Diğer Kart Açma Sistemleri

Tarot falı kartları doğal olarak başka bir çok kart açma sistemi ile de sorgulanabilir. Bu sistemler ilgili sorunun hedefine göre öncelikle aşağıdaki dört ana gruba ayrılırlar:

1. Mevcut durumu tasvir eden ve dolayısıyla yaşamın çeşitli alanlarında var olan deneyimlerimize ilişkin aydınlatıcı bilgiler veren sistemler. Örneğin: İlişki Açılımı, Ortaklık Açılımı.

2. Olayların gidişatını belirten ve böylelikle geleceği görme olanağı sunan sistemler. Örneğin: Azize’nin Sırrı, Kek Haçı.

3 Kendimiz ve büyüme olanaklarımız hakkında bilgi veren öz farkındalık geliştirmeye yardımcı sistemleri. Örneğin: Kör Nokta.

4. Belirli bir olay karşısında nasıl davranmamız gerektiği konusunda önerilerde bulunan açılımlar. Örneğin: Haç, Karar Açılımı ve tabii ki bu ta anlatılan kart açma sistemi “Yol”.

Bu tarot kartlara karşılık gelen sol sayfasında bulacağınız açıklamalar tüm açma sistemleri için uygundur ve dört metin grubuna bölünmüşlerdir: Genel, İş Yaşamı, Bilinç Düzeyi ve Kişişisel İlişkiler. Kitabın sağ sayfasındaki yorum metinleri, hiç kuşkusuz yalnızca “Yol” sistemi için uygundur. Yani, kartları bir başka açma sistemine göre sorguladığınızda, ın sol sayfasındaki dört metin grubundan soruya yönelik olanını seçmeli ve bu yorum metnini açılımdaki pozisyona anlamı doğrultusunda aktarabilmelisiniz.

 

 

Burada artık cevapları kolaylıkla okuyamayacağınızdan, anlamın bütününü kavrayabilmek için önceden biraz pratik gerekmektedir. Bu başlangıçta bazen biraz yorucudur, ancak kartlarla olan aşinalığın artmasıyla kolaylaşır ve yorum da güçlenir. Ancak sizin için sorun olmaya devam ederse, o zaman size bunları ve başka sistemleri çeşitli varyasyonlarıyla ve bir çok örnekle ayrıntılı olarak anlattığım “TarotDeutungsbeispiele” adlı ımı öneririm.

 

 
Krallar ve Kraliçeler ile igili bir farklılık vardır. Bunlar “Yol” açılımında her zaman soru soran yerine geçerken, diğer açılımlarda aynı zamanda yabancı kişileri de temsil edebilirler. Bu konuda maalesef işe yarayacak sabit bir kural yoktur.