Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Derin Felsefe

Yalnızca İngiltere’de haftada 60 saatlik mesaileri ile en fazla çalışan 400,000 insanın en az para kazanan insanlar olmalarıdır.

İnsanlara niçin fal bak denince uzun saatler boyunca çalıştıkları sorulduğunda, in sanların verdiği en genel yanıt, terfilerini hızlandırmak oluyor; bundan sonraki neden ise işlerini kaybetme korkuları. Kendileri ile daha az ilişkili olan, bir iş arkadaşına yardım etmek gibi nedenler ise listenin sonlarında yer alıyor.

Bununla birlikte MORI tarafından yapılan bir araştırmada, üniversite son sınıf öğrencilerinin gelecekteki işleri ile ilgili en önemli şey sorgulandığında elde edilen sonuçlar fal bak denince daha temkinli bir iyimserlik içer mektedir. Bu gençlerin %45’i, iyi bir maaşı ve eğitim olasılıklarını listenin üst kısmına yerleştirmekte, bunun hemen ardından %32 ile iş yaşamı ile özel yaşam arasındaki denge gelmektedir. Sorumluluk ve seyahat fırsatı gibi daha geleneksel beklentiler ise listenin bir hayli alt larında bulunmaktadır.

Bu arada, uzun iş saatlerinden oluşan bir kültürün, bankacılık ve finans kuruluşları gibi endüstrileri sürekli olarak eleman kaybetmektedir. Yakın zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, fal bak denince matematik öğretmeni olmak üzere eğitim alan her dört insandan bir tanesi finans sektöründe çalışmaktadır. İşverenlerin, eğer elemanlarını ellerinde tutmak istiyorlarsa, daha esnek olmayı öğrenmeleri gerekmektedir.

Uzun çalışma saatleri bizim için iyi değildir: strese neden olur, sağlığımız için kötüdür, ilişkilerimize zarar verir, çocuklarınızla ya da bakımınıza ihtiyaç duyan insanlarla ilgilenmenizi zorlaştırır; dahası, yorgun işçiler işe zarar verirler. Buna ek olarak, uzun saatler boyunca çalışmanız, daha verimli olduğunuz anlamına gelmez.

logo