Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Değişime Uyum Sağlamak

Hem cinsel hem de mesleki yaşantıda başarılı olma zorunluluğundan kurtulmuş birçok kadın, kariyer baskısı ve ailesel yükümlülüklerden uzak olarak, bu döneminin keyfini sürer. Düşünmeye, daha yaratıcı etkinliklere ve dünyada artık daha değişik bir rol almaya ayıracak zamanınız vardır. Yaşı ilerlemiş kadınlar olarak, kendi otoritemizle konuşabilir, başkalarına gençliğin ve öğrenme yeteneğinin yanısıra olgunluğun ve deneyimin değerini anlatmaya çalışabiliriz. Bu noktadan hareketle, artık iyice genişlemiş olan ailemizin bireylerine ve topluluğumuzdaki diğer insanlara öğüt ve öneriler sunabiliriz.

Bilgi ve güvenle konuşmak her zaman çok kolay bir şey olmayabilir. Özellikle duygu ve deneyimler gibi kişisel konular gündemde olunca. Bu dönemde, başkalarının bizim bilgilerimizden yararlanacağını düşünerek, bildiklerimizi onlarla paylaşma yeteneğini geliştirmemiz gerekir.

Kadınlar yaşamın her aşamasında örnek alınan, yol gösteren kişiler olabilse de genellikle yaşamın ilerleyen aşamalarında bu konumumuzu gerçekleştirebilecek zaman ve deneyime kavuşuruz. Çoğumuz bunu bir “edindiklerimizi geri verme” olayı olarak görür ve kendimizden daha genç yaşlardaki kadınların birikimimiz ve olgunluğumuzdan yararlanmasını sağlarız. Elbette birçoğumuz da bunu bu biçimde adlandırmadan yalnızca yardımda bulunuruz; bu ister aile içinde olabilir, ister iş yerinde ya da gönüllü yardım kuruluşlarında.

Sizin başarılarınıza ilişkin söyleyecekleriniz ve zamanınızı kendileriyle paylaşmanızdan yararlanabilecek birçok genç kadının bulunduğunu unutmayın. Böyle birşeyi yapmak için, resmi “işyeri kadın grupları’ndan tutun, yardım kuruluşları, siyasal etkinlikler, gönüllü toplumsal, dinsel ya da manevi gruplar gibi özel ilgi ya da uzmanlık alanlarına dek birçok yer vardır. Ayrıca, yaptığınız herşeyde, bulunduğunuz her ortamda, karşılaştığınız herkesi etkileyebilme fırsatınız olduğunu da düşünün. Kendi inançlarınıza karşı dürüstseniz ve “göründüğü gibi olan” biriyseniz, yaşam alanınız içinde derin bir etki sahibi olabilirsiniz.

Yaşımız ilerledikçe, bağımlılık içeren ilişkiler geliştirmemiz gerektiğinde, bilgimiz ve birikimimiz açısından sunmak kendi gereksinimlerimizi dengelememiz için iyi bir yol olacaktır. Daha geç yaşlarımızda bizimle ilgilenecek ve bize bakacak olanlar yine ailemizin bireyi olan başka kadınlar olacaklar ve onlar da bizim engin bilgi birikimimizden büyük ölçüde yararlanmak isteyeceklerdir.

Aşağıdaki egzersiz son derece güçlendirici, hergün uygulandığında amaç duygunuzu ve bu dünyada üzerindeki biricik olma konumunuzu pekiştirerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak, eğlendirici etkisi olân bir egzersizdir.

Şiropraktik, omurgaya yapılan bir müdahaledir. İskeletle ilgili sorunların tedavisinde tarih boyunca kullanılmıştır. Şiroprak törlere göre, omurilikle ilgili uyumsuzluklar, birçok rahatsızlığın temelini teşkil etmektedir. Gebe kadınların şirapraktörlere en sık gitme nedenleri, bel ağrıları ve beden duruşuyla ilgili sorunlardır, bunun nedeni, gebelik sürecinde bedeninizin denge noktasının değişmesidir.

Sizin ve büyüyen bebeğinizin tek destek noktası, omuriliğiniz olduğundan, seçtiğiniz şiropraktik uzmanının; a) gebe kadınlarda deneyimli olmasına ve b) omuriliğinize çok fazla kuvvet teknikleri uygulamamasına dikkat etmelisiniz.

logo