Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Değişime Uyum Sağlamak

Doğum yapmak çok önemlidir. Fiziksel olarak sizde kalıcı değişimler yapacak, psikolojik ve duygusal açıdan da etkileri uzun süreli olacaktır. Doğum olayına hazırlanmak çok önemlidir. Şaşırtıcı biçimde birçok kadın bunu yapmaz ve anne olma durumu onlara bir şok gibi gelir.

Gebeliğin dokuz ay civarındaki süresi herhangi birşey için uzun bir hazırlık dönemi olarak kabul edilebilir, ama kaçınılmaz olarak ilgilenilmesi gereken o kadar çok başka konu ve bu ara moda olan yapılması gereken plan vardır ki bireysel düzenlemelere pek girilmez.

Doğum yaklaştıkça, dünyevi ve gündelik şeyleri bir yana bırakarak, benliğin onurlandınlması gereken diğer bölümüyle ilgilenmek daha fazla önem kazanır. Kimileri içimizdeki çocuk, kimileri de vücudunuzun benliği der, ama ne ad verildiği önemsizdir. Bu dönemde, bize zenginliklerini sunmadan önce yeniden kendisine güven kazanmaya, birtakım sorularımızın yanıtlanmasına ve ilgilendiği şeylerin açığa çıkarılmasına gereksinimi olan bu küçük bölümümüzü tanıyabiliriz.

Yalnız kalmak için zaman yaratın ve bu bölümünüzle konuşun. Yüksek sesle yapmak kolay gelebilir, ama kafanızın ya da kalbinizin sükunetiyle sessiz bir konuşma da yapabilirsiniz. Bu söyleşiye başlamanın iyi yollarından birisi, elinize iki kalem ve biraz kağıt almaktır. Kağıdın üst kısmına bu sessiz bölümünüze söylemek istediğiniz birşeyi, sormak istediğiniz bir soruyu, ortaya koymak istediğiniz bir tasayı ya da yalnızca konuşmak istediğinizi yazabilirsiniz.

Sonra kalemi bırakın ve diğer elinize, yazı yazamadığınız elinize öbür kalemi alın ve neler olacağını izleyin.
Bu, düşüncelerimizin müdahalesini geçip, duygusal gerçekliğimizin rasyonel kimliğini görmenin çok etkili bir yoludur ve işe yaramadığını hiç görmedim.

Kimi kez gerçek yazılı söyleşiler başlar ya da asıl anlamı yansıtan küçük bir tablo ya da çizim yapılır. Bu işlem mucizevi bile görünebilir ve iletişimi harekete geçirmenin çok özel bir yoludur. Söyleşi biçiminiz ne olursa olsun, çok gerçek bir değer taşır ve bundan kuşku duyarsanız, konuşmanızın sonunda şimdi size ait olan özel bir armağan ya da hâzinenin olup olmadığını sorabilirsiniz.

Rasyonel ve mantıklı düşünme merkezi olan sağ beynimiz, anlayış modelimizi yönetir ve sezgisi güçlü, duyarlı sol tarafımızın sesini duymaya da hazırdır. Söyleşiyi başlatmak için yalnızca ufak bir yardım gereklidir. Bu yöntem, yaratıcı sanatçılar tarafından herhangi bir potansiyel akım ya da düşünceyi özgür bırakmak için içimizdeki çocuğa, bilinçaltına, kendimizin herhangi bir değişik yönüne yardım edebilmek için kullanılır.

Başlamak için bir başka mükemmel söyleşi de, eğer henüz yoksa, kısa süre sonra doğacak olan çocuğunuzla kurduğunuz bağdır. Doğum sürecini tanımlamak ve sonucun şaşırtıcı ve mucizevi olacağı, onun en iyi biçimde karşılanacağı konusunda, onun ve kendinizin güvenini yeniden kazanmak çok iyi bir fikirdir.

logo