Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Dans İle İlgili Batıl İnançlar

DANS : (Farandol dansı) Bir Fransız inanışına gö re, yıl sonuna kadar evlenmek isteyen genç bir kız, Fa randol adı verilen dansa davet edilmeyi bekler. Faran dol dansı hiçbir zaman yarıda kesilmemelidir. Erkekleı de sevdiklerinin kalbini ve sevgisini kazanmak vey; kaybetmemek için aynı şeyi yapmalıdırlar. Farando dansına giremeyen biri, yeni bir parçaya geçilene de! bekler.

DEMİR : Çabuk çocuk sahibi olmak isteyen kadın ların demir bilezik taşımaları gerektiğine inanılır. Demi ısırmanın diş ağrılarına iyi geldiği düşünülür.

DİL : Sivri dil yapısına sahip olan kişilerin basit fazla zeki olmayan, muhakeme gücü az ve kötü düşüncel kişiler oldukları farzedilir. Geniş bir dil, ihtiyatlı, kur naz, yardımsever fakat çekingen kimselerde vardır. B« cerikli, atılgan, zeki insanların dilleri uzun olur.

DİŞ VE DİŞ AĞRISI : Ağzında dişle doğan çocul çok şanslı kabul edilir ve hayatta her zaman başarılı oli cağına inanılır. Bazı yörelerde, çocuğun ilk dişi çıktığ zaman, küçük bir çakıl parçasıyla üç defa hafifçe bu dişt dokunulup, “taştan diş, taştan diş, taştan diş” denirse dişlerin çok sağlam olacağı düşünülür. Yine bir inanış, göre, ilk dişi alt çenede çıkan çocuk, hep neşeli olur vt hiçbir üzüntüye uğramaz. Eğer bir çocuğun zengin olma sı istenirse, ilk düşen süt dişi bir fare deliğine konur

Gelin, evlenmek üzere evden çıkmadan önce, bir tavuk yumurtasını sol ayağıyla ezmelidir.

Damat gelini eşikten kucağında geçirmelidir.

Yeni evliler ilk gecelerinde ışığı hiç söndürmemelidirler.

Nikah günü olan olaylar ise şöyle yorumlanır:

Eğer hava güzel ve sakinse, evlilik mutlu olacaktır.

Soğuk ve yağmurlu bir hava aksiliklerle dolu bir evlilik işaretidir.

Rüzgarlı bir hava, tartışması çok bir evlilik anlamına gelir.

Sıkıcı bir havada evlenen çiftler, birbirlerini çabuk aldatacaklardır.

Düğün günü kar yağarsa, evlilik rel.ıh ve bolluk içinde geçecektir.

Damat adayı, nikah günü şapkasını evde unutursa, bu ciddi bir insan olmadığına yorumlanır.

Genç bir kız, tırnaklarını arka arkaya gelen dokuz Cuma günü keserse, son kestiği Cuma gününü izleyen Pazar günü, evleneceği erkeği görecektir.

Bir genç kızın evliliğinin ilk yılında hastalanmaması için, kocasının ona düğün hediyesi olarak yasemin vermemesi gerekir.

Dans İle İlgili Batıl İnançlar _7.jpg