Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çocuklarınız mutsuz mu?

Elbette ki, bir çocuğun mutlu olması için bir çok etken vardır: eği tim, genler, sağlık ve çevre gibi. Fakat bunların içinde ebeveynlik, en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bebeklikten itibaren bir çocuğun hayatta kalması, yetişkinlerin kendilerine dikkat etmesi ve bu nedenle de harekete geçmesine bağlıdır. Çocuklar, ebeveynleri ile olumlu bir tutumda iletişime geçemediklerinde o zaman rol yapmaya başla yacaklardır.

Çocuklukta, aile ile kurulan iyi ilişkilerin, bireyin daha sonraki ya şamındaki başarıları ve kazançları üzerindeki etkisi, iyi bir eğitimin et kisinden çok daha fazladır. Kendini güvende hisseden çocuk, kendi çevresini incelemeye daha erken başlamakta ve bu çevre üzerinde da ha erken ustalaşmaktadır.

Çocukların kendilerini güvende hissetmeleri için de, kencü bakımları ile ilgili olan kişinin (bunun her zaman anne olması gerekmez) sürekli olarak ihtiyaçlarına yanıt verdiğini ve ne zaman yardıma ihtiyaç duysa bu yardımı alabildiğini bilmesi gerekir. Koşulsuz olarak sevildiğini ve güvende olduğunu hisseden çocuklar, belirsizlikle daha kolay başa çıkabilmekte ve bu sayede de daha kolay araştırmakta, keşfetmekte, oynamakta ve risk almaktadırlar. Aynı zamanda, üzüntü ve öfke gibi olumsuz duygularla da daha kolay başa çıkabilmektedirler.

Oysa, duygusal açıdan yeterince iyi gelişememiş bir çocuk, kendi duyguları ile başa çıkmakta ve başka insanların duygularını anlamakta zorlanacak, öfke ve saldırganlıkla başa çıkamayacak, sigaraya, ako le ya da uyuşturucuya daha fazla eğilim gösterecektir. Eğer çocuklar, duygusal olarak ebeveynlerinden biriyle (ya da kendi bakımlarını üstlenen diğer insanla) nasıl bağlantıya geçeceğini öğrenemediyse, hayatlarının geri kalanında her tür ilişkilerinde bağlantıya geçme sorunu yaşayacaklardır.

logo