Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çocuk gençlik dönemine girdiğinde

Gençlik, modern ebeveynlere çok büyük bir şok gibi gelir, zira çoğunlukla kendi yaşadıkları gençlik dönemine benzer. Gençlik dönemine giren çocuğunuz asık suratlıdır. Sinirlidir. Acımasızdır. Aslına bakarsanız, gençlik dönemindeki çocuğunuz, size karşı acımasızdır.

Gençlik dönemindeki çocuğunuz, siz büyürken kullanmanıza izin verilmeyen ve hatta belki de Rye’da Takip kitabını okuyana kadar hiç duymadığınız kelimeleri kullanmaktadır. Büyük ihtimalle marihuana da içmektedir. Belki siz de gençliğinizde içmişsinizdir, ama en azından on sekiz yaşını geçene kadar dene memişsinizdir. Kuşkusuz, tamamen uygunsuz ve manasız bir biçimde, eğer yaptıysanız bile, sizin yirmi yaşını geçene kadar yapmadığınız gibi, cinsel ilişkiye girmektedir. Gençlik dönemindeki çocuğunuz sizden utanmakta ve aranızda en ufak bir ilişki dahi olmadığını göstermek üzere, sokakta sizden en az on adım önde yürümektedir. Ayrıca, nankördür. Sizin de anne babanızın sizi nankörlükle suçladığını hatırladığınız anlar vardır, ama sizin nankörlük yapmak için neyiniz vardı ki? Hemen hemen hiçbir şey. Anne babanız ebeveyn değil, sadece anne babaydı. En azından biri sünger gibi içerdi.

Ama siz, birer örnektiniz. Çocuklarınızın her türlü duygularına önem verdiğinizi his settirebilmek için yıllarınızı harcadınız. Yaşamlarının her boş saniyesini kültürel faaliyetlerle doldurdunuz. “Sıkıldım” ağızlarından hiç çıkmadı çünkü sıkılmaya zamanlan dahi olmadı. Verebileceğiniz her şeye sahip oldular; eğer spor ayakkabılannı sayarsanız, her şeye ve daha da fazlasına. Onları anne babanızın sizi sendiğinden çok daha fazla, delicesine sevdiniz. Yine de , her genç çocuk gibi oldular. Belki daha da kötüsü. Nasıl oldu ki bu iş? Nerede, neyi yanlış yaptınız acaba?

Dahası, modern beslenme gelişimleri sayesinde, çocuğunuz kocamandır. Belki sizden de kocaman. Çocuğunuzun haftalık harçlığı, son zamanlarda, birlikte günlerce üzerinde çalıştığınız sosyal araştırma raporlannı okumadan önce varlığından dahi haberdar olmadığınız fakir Afrika ülkesi Burkina Faso’nun kişi başına düşen yıllık geliri kadardır.