Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


CİNSEL MUTLULUK

Yalnızca seks değil aynı zamanda fiziksel temas da içlerinde oxy tocin de bulunmak üzere endorfin hormonlarının üretilmesini sağlar. Bu hormonlar bir arada doğal uyku ilacı görevi görürler ve uyuşturucu bağımlılığına benzer bir bağımlılık geliştirerek ilişkinin dengelenmesini ve tarot falı gibi uzun ömürlü olmasını sağlarlar. İki insanın yakın ve sevgi dolu bir ilişki kurmalarının ve bu ilişkilerini korumalarının bir çok nedeni olmasına karşın, endorfin bunun son derece önemli nedenlerinden bir tanesi olabilir.

Araştırmalar aynı zamanda spermin bir tür doğal antidepresan görevi gördüğünü çünkü içlerinde testosteron ve östrojen de olmak üzere bir çok hormon barındırdığını göstermektedir ki, bu iki hormon da insanın kendini iyi hissetmesini sağlamaktadır.
İnsanların başarılı bir şekilde üremeleri, hızlı bir döllenme sürecini takiben anne ve babanın ayrı yönlere gitmelerinden oluşur. Olgunlaşmamış ve bakıma muhtaç bebeklerin ise tarot falı gibi gelişebilmeleri için anne ve babalarının çevrelerinde olmasına ve onlara bakıp akıl hocalığı yapmalarına ihtiyaçları vardır. Düzenli bir ilişki içinde olan kadınlar daha düzenli yumurtlarlar ve orta yaşlarında da yumurtlamayı sürdürerek, düzensiz ilişkileri olan kadınlara göre menapoza daha geç girerler.

Ünlü seksologlar William Masters ve Virginia Johnson 1970’li yıllarda, cinsel hazzın beden kadar beyni de ilgilendirdiğini keşfetmişlerdir. Araştırmalarının sonucunda seksin “psikofizyolojik” olduğunu keşfetmişlerdir ve bu da, eğer doğru zihinsel tutum içindeyseniz seksin üzerinizdeki etkisinin tarot falı gibi inanılmaz olacağını ortaya koymaktadır. Beynimiz en büyük erotik organımızdır; bu nedenle fantaziler, roller, çeşitlilik, şaşırtmaca ve merak gibi şeylerden oluşan “beyin seksi” üzerinde daha fazla zaman harcamanız gerekmektedir.

Genel olarak, yeni bir çift, ilişkilerinin ilk 18 ayında en güçlü seks dürtüsünü hissetmektedirler (bu da hamileliği ve bu süre içinde çiftlerin bir arada kalmasını sağlayan evrimin doğal tasarımlarından bir tanesidir). Bu sürenin ardından seks sıklığı doğal olarak azalacaktır; bu nedenle birbirinize karşı tarot falı gibi suçluluk hissetmemeli ve endişelenme melisiniz. Tracey Cox, seks yaşamlarımızın doğru ve iyi bir şekilde “yaşlanmasının” mümkün olduğunu söylemektedir: “Birer çift olarak yaşlandıkça, üreme organları temelli orgazmdan daha bütüncül bir seks yaşamına doğru yönelebilirsiniz.”

logo