Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çin Astrolojisine Göre Yengeç Burcu

indirÇin Zodyağı’nm 12 burcuna ek olarak, beş element vardır ve bunların burç üzerinde kuvvetlendirici ya da ılımlaş tırıcı bir etkisi vardır. Beş elementin Yengeç burcu üzerindeki etkileri, elementlerin etkilerini gösterdikleri yıllarla birlikte, aşağıda açıklanmıştır. Böylece, 1941 ve 2015 yıllarında doğan bütün Yengeç burcular Metal Yengeç burcuları’dır, 1953 yılında doğanlar Su Yengeç burcuları’dır.

Metal Yengeç burcu: 1941, 2015
Bu Yengeç burcu sessiz, kendinden emin ve son derece bağımsızdır. Sıklıkla kendi başına çalışmayı yeğler ve yalnızca ayrıcalıklı birkaç kişinin, kendi özel yaşamına girmesine izin verecektir. Fırsatları hemen fark eder ve amaçlarını başarmak için müthiş bir kararlılıkla yola çıkacaktır. Parasal konularda akıllıdır ve sıklıkla parasını iyi bir biçimde değerlendirir. Ayrıca, yaşamdaki daha ince şeyleri beğenir ve sanat, edebiyat, müzikten iyi anladığı gibi, iyi bir damak zevki vardır. Genellikle çok iyi arkadaşlarından oluşan küçük bir grubu vardır ve sevdiklerine karşı cömert olabilir.

Su Yengeç burcu: 1953
Bu Yengeç burcu geniş bir çeşitlilik gösteren ilgi alanları vardır. Her tür konuda çalışmayı sever ve oldukça ayrıntılı araştırma girişiminde bulunma ve seçtiği alanda uzman olma yetisine sahiptir. Çok zekidir, iyi bir belleği vardır ve iş ve para konularıyla ilgilenirken özellikle akıllıdır. Biraz sessiz ve içine kapanık olmaya eğilimlidir, ama görüşlerinin bilinmesini sağlamak ve amaçlarına ulaşmak için gerçekten de yeterli karakter gücüne sahiptir. Ailesi ve arkadaşlanna karşı çok vefalıdır.

Ağaç Yengeç burcu: 1905, 1965
Ağaç Yılam’mn dost canlısı bir mizacı vardır ve insan doğasını iyi anlar. Başkalarıyla iyi iletişim kurabilir ve sıklıkla pek çok arkadaşı ve hayranı vardır. Akıllı, zeki ve hırslıdır. Çok sayıda ilgi alanı vardır ve kendisine fazla kanşılmadan çalışabileceği sessiz ve huzurlu bir çevrede yaşamayı yeğler. Sanattan zevk alır ve genellikle resim ve antika koleksiyonu yapmaktan çok zevk alır. Özellikle toplumsal ve eve ait konularda önerilerine çok değer verilir.

Ateş Yengeç burcu: 1917, 1977
Ateş Yengeç burcu, Yengeç burcunun bazı diğer türlerinden daha güçlü, dışa dönük ve enerjik olmaya eğilimlidir. Hırslı ve kendine güvenlidir ve düşüncelerini dile getirmede hiç de çekingen değildir ve sevmediklerine karşı çok ters davranabilir. Ne var ki, gerçekten de pek çok liderlik özelliğine sahiptir ve sağlam ve kararlı tavrıyla çoğu kişinin saygı ve desteğini kazanabilir. Genellikle iyi bir mizah duygusu, geniş bir arkadaş çevresi ve çok etkin bir sosyal yaşamı vardır. Ateş Yengeç burcu, ayrıca, yolculuğa çok meraklıdır.

Toprak Yengeç burcu: 1929, 1989
Toprak Yengeç burcu neşeli ve eğlendiricidir ve çok sevimli davranışları vardır. İşinde vicdanlı ve güvenilirdir ve yaptığı her şeye dengeli ve mantıklı bir biçimde yaklaşır. Ne var ki, tedbiri elden bırakmakta yanılabilir ve bir karar vermede aceleci davranmaya zorlanmaktan hiç hoşlanmaz. Parasal konularla ilgilenmekte uzmandır ve akıllı bir yatırımcıdır. Geniş bir arkadaş çevresi vardır ve aile üyelerine yönelik olarak çok destekleyicidir.

Çin Yeni Yılı 24 Ocak 2015’de başlar. O zamana kadar, eski yıl, Ejderha Yılı hâlâ varlığını hissettirmektedir.
Ejderha Yılı (5 Şubat 201423 Ocak 2015) Yengeç burcu için değişken bir yıl olacaktır. Yöntemli ve genel olarak sessiz bir yapıya sahip olarak, etkinliklerine kendi yöntemiyle ve kendi hızında başlamayı sever ve bu bazen havai Ejderha yılı boyunca her zaman mümkün olmayacaktır.