Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çin Astrolojisine Göre Balık Burcu

logoAstroloji Zodyağı’nm 12 burcuna ek olarak, beş element vardır ve bunların burç üzerinde kuvvetlendirici ya da ılımlaş tıncı etkisi vardır. Beş elementin Balık Burcu üzerindeki etkileri, elementlerin etkilerini gösterdikleri yıllarla birlikte, aşağıda açıklanmıştır. Böylece, 1911 ve 1971 yıllarında doğan bütün Balık Burcular Metal Balık Burcuları, 1923 ve 1983 yıllarında doğanlar Su Balık Burcuları’dır.

Metal Balık Burcu: 1911, 1971
Metal Balık Burcu, Balık Burcunun bazı diğer türlerinden daha hırslı ve kararlıdır. Güçlü ve enerjiktir ve çok değişik etkinliğe dahil olmayı sever. Görüşlerinde çok açık ve dobradır, ama zaman zaman biraz fazla güvenilir olabilir ve her şeyi görünür değerine göre kabul etme eğilimindedir, iyi bir mizah duygusuna sahiptir ve partilere ve diğer sosyal toplantılara katılmaktan zevk alır. Ilımlı ve dışa dönük bir yapısı vardır ve genellikle geniş bir dost çevresine sahiptir.

Su Balık Burcu: 1923, 1983
Su Balık Burcu’nun altın bir kalbi vardır. Cömert ve vefalıdır ve herkesle iyi geçinmeye çalışır. Başkalarına yardım etmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır, ama ne yazık ki onun bu nazik yapısından yararlanacak kişiler hep olacaktır ve kendi çıkarı için, biraz daha seçici olmalı ve sevmediği bir şeye karşısında sağlam durabilmek için hazırlıklı olmalıdır. Yaşamdaki daha sakin şeyleri tercih etse de, çok çeşitli ilgi alanlarına sahiptir. Özellikle ev dışı etkinliklerden ve partilere ya da sosyal toplantılara katılmaktan zevk alır. Çok çalışkandır ve seçtiği meslekte her zaman başarılı olur. Ayrıca, iletişim sanatında da yeteneklidir.

Ağaç Balık Burcu: 1935, 1995
Bu Balık Burcunun dostça ve ikna edici bir tavrı vardır ve başkalarının güvenini kolaylıkla kazanabilir. Çevresinde olan bitene dahil olmayı sever ve bazen düzgün bir biçimde yönetebileceğinden daha fazla sorumluluk üstlenebilir. Ailesine ve dostlarına karşı vefalıdır ve kendinden daha şanssız olanlara yardım etmekten de çok zevk alır. Ağaç Balık Burcu genellikle bir iyimserdir ve çok dolu, zevkli ve tatmin edici bir yaşam sürer. Ayrıca, iyi bir mizah anlayışına da sahiptir.

Ateş Balık Burcu: 1947
Ateş Balık Burcu hem enerjik, hem de macera meraklısıdır ve yaptığı hemen her şeye kendinden emin ve azimli bir tavırda başlar. Görüşlerinde çok dosdoğrudur ve hedeflerini elde etmek için riske girmekten kaçınmaz. Ne var ki, anın heyecanına kapılabilir ve dahil olduğu girişimlerin bazılarında daha fazla dikkat göstermelidir. Ateş Balık Burcu genellikle para konularında şanslıdır ve cömertliğiyle ünlüdür. Ayrıca, ailesinin üyelerine karşı çok ilgilidir.

Toprak Balık Burcu: 1959
Bu Balık Burcunun nazik bir yapısı vardır. Akılcı ve gerçekçidir ve işverenlerini memnun etmek, amaç ve hedeflerini elde etmek için pek çok mesafe alacaktır. Mükemmel bir organizatördür ve özellikle iş ve parasal konularda akıllıdır, tyi bir mizah duygusu vardır ve geniş bir arkadaş çevresine sahiptir. Ayrıca, aktif bir sosyal yaşam sürmeyi sever, ama bazen kendi sağlığı için zararlı olacak kadar gereğinden fazla yemeğe ve içmeye eğilimliğidir.