Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çin Astrolojisine göre Aslan burcu

logoÇin Zodyağı’nm 12 burcuna ek olarak, beş element vardır ve bunların burç üzerinde kuvvetlendirici ya da dunlaştırıcı etkisi vardır. Beş elementin Aslan burcu üzerindeki etkileri, elementlerin etkilerini gösterdikleri yıllarla birlikte, aşağıda açıklanmıştır. Böylece, 1930 ve 1990 yıllarında doğan bütün Aslan burcular Metal Aslan burcuları, 1942 yılında doğanlar Su Aslan burcuları’dır.

Metal Aslan burcu: 1930, 1990
Bu Aslan burcu cesur, kendinden emin ve dosdoğrudur. Hırslıdır ve aynı zamanda büyük bir yenilikçidir. Hedeflere bayılır ve karmaşık sorunları çözmekten büyük zevk alır. Belirli ölçüde bağımsızlığa sahip olmayı sever ve kendi meselelerine herhangi bir biçimde dıştan müdahaleye çok kızar. Metal Aslan burcu belirli bir çekiciliğe ve karizmaya sahiptir, ama aynı zamanda çok inatçı olabilir ve oldukça düşüncesizce hareket edebilir. Genellikle pek çok dostu vardır ve aktif bir sosyal yaşamdan zevk alır.

Su Aslan burcu: 1943
Su Aslan burcu’nin dostça bir yapısı ve iyi bir mizah duygusu vardır ve geniş çeşitlilikte konularda akıllı bir biçimde konuşabilir. İş konularında akıllı ve ortaya çıkan her türlü fırsattan yararlanmakta hızlıdır. Ne var ki, zihni kolaylıkla dağılmaya eğilimlidir ve ilgi alanlarını ve aslında fikrini oldukça sık değiştirebilir ve bu bazen kendi zararına olabilir. Yine de çok yeteneklidir ve yaşamda sıklıkla ileriye gidebilir. Görünümüne çok dikkat eder ve genellikle iyi giyimli ve şıktır. Yolculuk etmeyi çok sever ve ayrıca spordan ve diğer ev dışı etkinliklerden zevk alır.

Ağaç Aslan burcu: 1954
Ağaç Aslan burcu’nin çok hoş ve sevimli bir yapısı vardır. Başkalarıyla iyi geçinir ve Su Aslan burcu gibi, pek çok farklı konu üzerinde akıllıca bir biçimde konuşabilir. Çok çalışkandır ve dostları ve meslektaşlarından büyük itibar görür. Düşünce ve görüşlerine sıklıkla başvurulur ve yaratıcı yapısı sayesinde, oldukça sık biçimde çok özgün ve pratik fikirler üretebilir. Genellikle çok iyi eğitim görmüştür ve yoğun bir sosyal yaşam sürmeyi sever. Ayrıca çok cömert de olabilir ve sıklıkla yüksek ahlaki değerlere sahiptir.

Aslan burcuAslan burcu: 1906, 1966
Aslan burcu mizacıyla birleşmiş Aslan burcueş elementi Çin Zodyağı’nda ki en güçlü kuvvetlerden birini yaratır. Aslan burcuAslan burcu heyecanlı ve olaylarla dolu bir yaşam sürmeye ve seçtiği meslekte izini bırakmaya yazgılıdır. Güçlü bir kişiliği vardır ve aklı ve kararlı tavn kendine pek çok kişinin desteğini ve beğenisini kazandırır. Eylem ve heyecanı sever ve yaşamı nadiren sakin geçer. Ne var ki, görüşlerinde oldukça açık ve pervasız olabilir ve kendi meselelerine müdahale edilmesini ya da emirlere uymayı pek kabullenmez. Alev gibi parlak bir karakteri ve iyi bir mizah duygusu vardır ve çok aktif bir sosyal yaşam sürer.

Toprak Aslan burcu: 1918, 1978
Bu Aslan burcu düşünceli ve ilgilidir. Aslan burcu diğer türlerinden daha dikkatlidir, ama akıllı, algılaması yüksek ve son derece yeteneklidir. Zaman zaman oldukça kararsız olabilse de, iş konusunda dikkate değer bir çabuk kavrayışı vardır ve parasal konularda çok akıllıdır. Sakin, dostça bir yapısı vardır, ailesi ve dostları tarafından iyi biri olarak tanınır.