Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çin Astrolojisi Maymun Burcu

logoMAYMUNUN KİŞİLİĞİ

En ısrarlı olan kişiler ve gerçek ruhla çalışanlar her zaman en başarılı olacaklardır.

Samuel Smiles: bir Maymun

Maymun, fantezi burcunun etkisinde doğmuştur. Yaratıcı ve araştırmacıdır. Çevresinde olup biten her şeyin farkında olmayı sever. Tavsiye vermekten ve başkalarının sorunlarını çözmeye çalışmaktan hiç kaçınmaz. Yardımcı olmayı sever ve onun tavsiyesi her zaman duyarlı ve güvenilirdir.

Maymun zeki, çok okumuş ve her zaman öğrenmeye heveslidir. Müthiş bir belleği vardır ve iyi dilbilimci olmuş pek çok Maymun vardır. Maymun ayrıca ikna edici bir konuşmacıdır ve tartışmalarda rol almaktan zevk alır. Dostane ve kendine güvenen tavrı insanlar üzerinde çok etkili olabilir ve kendi düşüncesini paylaşan insanları kazanmakta genellikle çok zorluk çekmez. Bu yüzdendir ki Maymun genellikle politikada ve toplum içinde konuşmada çok başarılıdır. Toplum ilişkilerinde, öğretmenlikte ve satışla ilgili herhangi bir işte çok yeteneklidir.

Bunun yanında, Maymun hilekâr, kurnaz ve hatta aldatıcı olabilir; ve kısa yoldan bir kazanım sağlamak ya da rakiplerini geçmek için her türlü fırsatı kullanır. O kadar çekici ve kurnazdır ki, insanlar genellikle onun neyin peşinde olduğunu, çok geç olana kadar anlayamazlar. Ancak becerikli yapısına rağmen, Maymun başkalarından ve hatta kendinden bile daha zeki olma riskini göze alır. Kendi yeteneklerine o kadar çok güvenir ki, nadiren tavsiye dinler veya başkalarından yardım kabul eder. Başkalarına yardım etmeyi sever, ama kendi meseleleriyle uğraşırken kendi yargısına dayanmayı yeğler.

Maymun’un başka bir kişilik özelliği sorunları çözmede son derece başarılı olması, kendisini (ve başkalarını) en umutsuz konumlardan kurtarabilme şansıdır. Denilebilir ki, kendini koruma uzmanıdır.

Bu kadar çeşitli yetenekle, Maymun, dikkate değer miktarlarda para kazanabilir, ama yaşamdan zevk almayı gerçekten de sever ve parasını egzotik bir tatile ya da gözünün kaldığı bir lükse feda etmekten hiç kaçınmaz. Ne var ki, eğer birisi, onun istediği şeye sahipse, çok kıskanç olabilir.

Maymun özgün bir düşünürdür ve arkadaş edinmeyi sevmesine rağmen, bağımsızlığına düşkündür. İstediği gibi davranmak için gerekli özgürlüğe sahip olmayı sever ve çok fazla kısıtlamayla kendini hapsedilmiş ya da sınırlandırılmış hisseden bütün Maymunlar hemen üzülebilirler. Benzer biçimde, eğer bir şey çok sıkıcı ya da monoton bir durum alırsa, Maymun hemen ilgisini kaybeder ve dikkatini başka bir şeye çevirir. Israrcı değildir ve bu durum ilerlemesine sıklıkla engel olabilir. Ayrıca, dikkati kolaylıkla dağıtılabilir ve bu da bütün Maymunların üstesinden gelmeye çalışması gereken bir eğilimdir. Maymun bir zamanda bir tek şeye konsantre olmalıdır ve böyle yaparak uzun vadede neredeyse kesinlikle daha fazla şey başaracaktır.