Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çin Astrolojisi Domuz Burcu

logoDOMUZ’UN KİŞİLİĞİ

Bütün yaşam bir deneydir. Ne kadar çok deney yaparsanız, yaşam o kadar iyi olacaktır.

Ralph Waldo Emerson: bir Domuz

Domuz dürüstlük burcunda doğmuştur. Nazik ve anlayışlı bir yapısı vardır ve barışı sağlamadaki yetenekleriyle ünlüdür. Her türlü uyuşmazlıktan ya da nahoşluktan nefret eder ve düşünce farklılıklarını yoluna koymak ya da zıt kutupları bir araya getirmek için elinden geleni yapacaktır.

Ayrıca, mükemmel bir konuşmacıdır ve gerçeği dosdoğru dile getirir. Her türlü yalan ve ikiyüzlülükten nefret eder ve adalete, yasaların ve düzenin korunmasına olan inancı sağlamdır. Ne var ki, Domuz, bu inançlarına rağmen oldukça hoşgörülüdür ve başkalarını hataları yüzünden bağışlamaya sıklıkla hazırlıklıdır. Nadiren kin tutar.

Domuz genellikle çok popülerdir. Başka insanların arkadaşlığından zevk alır ve ortak ya da grup etkinliklerine dahil olmayı çok sever. Her türlü grup ya da topluluğun sadık bir üyesi olacaktır ve etkinliklerde yardımcı olacağına güvenilebilir. Ayrıca, hayır kurumlarına parasal kaynak sağlamakta ustadır ve insani olayların hep büyük bir destekleyicisidir.

Domuz çok çalışkandır ve kendisine güvenilirliği ve katılımcılığı yüzünden sıklıkla saygı duyulur. Yaşamının ilk yıllarmda pek çok farklı işi deneyecektir, ama başkalarına yardım edebildiğini hissettiği yerlerde genellikle en mutludur. Zamanını kamunun ortak çıkarı için bencillik etmeden feda edecektir ve kendisine meslektaşları ve işverenleri tarafından büyük değer verilir.

Domuz’un iyi bir mizah anlayışı vardır ve her zaman hazırda bir gülümsemesi, bir şakası ya da ilginç bir sözü vardır. Başkalarını ağırlamayı ve hoşnut kılmayı sever ve gösteri dünyasındaki mesleklerin çekiciliğine kapılan ya da ünlü yıldız ve kişilerin mesleklerini izlemekten zevk alan pek çok Domuz vardır.

Ne yazık ki, Domuz’un iyi yapısından ve cömertliğinden yararlananlar da vardır. Domuz ‘Hayır’ demekte çok zorlanır ve sert olmaktan hoşlanmasa da, zaman zaman ‘Bu kadarı, yeterli’ demek kendi çıkarına olacaktır. Domuz ayrıca oldukça saf olabilir; ne var ki, yaşamının herhangi bir aşamasında çok kötü düşkınklığına uğratıldığı duygusuna kapılırsa, bunun bir daha asla olmaması için elinden geleni yapacaktır ve kendine güvenmeye çalışacaktır.

Girişimci olan ya da yaşamda erken bir düşkınklığından sonra kendi başanlı işlerini kuran pek çok Domuz vardır. Domuz, parasını oldukça kolaylıkla harcamaya eğilimliyse de, parasal konularda genellikle çok akıllıdır ve zengin olan pek çok Domuz vardır.

Domuz’un başka bir kişisel özelliği, yenilgileri oldukça kolaylıkla atlatabilmesidir. İnancı ve karakterinin güçlülüğü bu özelliğinin sürekliliğini sağlar. Yapabileceği bir iş olduğunu ya da başarmayı istediği bir şeye sahip olduğunu düşünürse, bunu inatçı bir kararlılıkla izleyecektir. Ayrıca, inatçı olabilir ve ne kadar çok kişi ona yalvarsa da, bir kez kararını verdiğinde, görüşlerini nadiren değiştirecektir.