Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çin Astrolojisi Başak burcu

logoÇin Zodyağı’nın 12 burcuna ek olarak, beş unsur vardır ve bunların burçlar üzerinde güçlendirici ya da ılımlaştırıcı etkisi vardır. Bu beş unsurun Başak burcu üzerindeki etkileri ve bu unsurların etkilerini gösterdiği yıllar aşağıda anlatılmıştır. Buna göre 1920 ve 1980 yıllarında doğan bütün Başak burcular Metal Başak burcuu; 1932 ve 1992’de doğanlar Su Maymunu’dur.

Metal Başak burcuu: 1920, 1980
Metal Başak burcuu çok güçlü bir iradeye sahiptir. Yapacağı her şeyi güçlü bir kararlılıkla ortaya koyar ve genellikle başkalarıyla çalışmaktansa tek başına çalışmayı yeğler. Hırslı, akıllı ve kendinden emindir; ve zor işlerden kesinlikle korkmaz. Maddi konularda çok zekidir ve genellikle yatırımlarını iyi seçer. Bağımsız yapısına rağmen, Metal Başak burcuu partilerde ve sosyal ortamlarda bulunmaktan zevk alır ve sevdiklerine karşı sıcak ve şefkatlidir.

Su Başak burcuu: 1932, 1992
Su Başak burcuu becerikli, kararlı ve anlayışlıdır. Diğer Başak burculara göre daha disiplinlidir ve belirli bir amaca yönelik, başka bir şeyle dikkatini dağıtmadan, çalışmaya her zaman hazırdır. Gerçek niyetlerini her zaman açıkça belli etmez ve soru sorulduğunda cevaplamaktan kaçabilir. Eleştiriler karşısında duyarlı ama aynı zamanda ikna edici olabilir. Ve genellikle başkalarını kendi planları içine sokmakta güçlük çekmez. İnsan doğasını çok iyi anlar ve başkalarıyla iyi iletişim kurar.

Ağaç Başak burcuu: 1944
Bu Başak burcu verimli, sistemli ve müthiş vicdanlıdır. Ayrıca oldukça yaratıcıdır ve daima yeni fikirler edinmeye veya yeni beceriler kazanmaya çalışır. Duruma göre heyecanı onu daha iyi bir yere götürür veya işler umduğu gibi yürümezse çok sıkıntılı olabilir. Buna rağmen macerayı sever ve risk almaktan korkmaz. Ayrıca gezmeyi çok sever. Genellikle dostları ve iş arkadaşları tarafından saygıyla karşılanır.

Ateş Başak burcuu: 1956
Ateş Başak burcuu zekidir, yaşam doludur ve başkalarından saygı görmekte zorluk çekmez. Yaratıcıdır ve çok değişik ilgi alanları vardır. Fakat bu ilgi alanları bazen onu daha yararlı işler yapmaktan alıkoyar. Rekabeti sever ve olan biten her şeyin içinde bulunmaktan hoşlanır. Kendi istediğini yaptırmak için inatçı olabilir. Ve bazen kendisinden daha az kararlı olanları etkilemeye çalışır. Ateş Başak burcuu canlı bir karakterdir, karşı cinse popülerdir ve eşine müthiş bağlıdır.

Toprak Başak burcuu: 1908, 1968
Toprak Başak burcuu çalışkan ve iyi okumuştur ve seçtiği iş çizgisinde oldukça seçkin olabilir. Diğer Başak burcu türlerine göre daha az sosyaldir; daha sakin ve daha gerçekçi işlerle uğraşmayı yeğler. Yüksek prensipleri ve çok şefkatli bir yapısı vardır. Kendinden daha zor durumda olanlara karşı çok cömerttir. Genelde maddi konularda başarılıdır ve yaşlılığında çok zengin olabilir. Çevresindeki insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Karşılaştığı insanlar tarafından saygı duyulur ve sevilir. Yine de güveneceği kişiler konusunda oldukça dikkatlidir.

Yeni Çin yılı 24 Ocak 2015’de başlar. O zamana kadar eski yıl, Ejderha yılı, etkisini göstermeye devam etmektedir.