Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çin Astrolojisi Aslan burcu

indirAstroloji Zodyağı’nm 12 burcuna ek olarak, beş element vardır ve bunların burç üzerinde kuvvetlendirici ya da ılımlaş tırıcı etkileri vardır. Bu beş elementin Aslan burcu üzerindeki etkileri, elementlerin etkilerini gösterdikleri yıllarla birlikte, aşağıda açıklanmıştır. Böylece, 1910 ve 1970 yılında doğan bütün Aslan burculer, Metal Aslan burculeri, 1922 ve 1982 yılında doğanlar Su Aslan burculeri’dir.

Metal Aslanı: 1910, 1970
Metal Aslanı cesur, kendinden emin ve doğrucudur. Yaptığı her şeye azimli ve kararlı bir tavırla başlar. Yeteneklerine çok güvenir ve aklından geçeni söylemek ya da kendini haklı bir nedene adamak konusunda hiç çekinmez. Zaman zaman oldukça ciddi olabilir ve işler planladığı gibi gitmediğinde endişeli ve alıngan olabilir. Çok belirli ilgi alanlarına sahip olmaya eğilimlidir ve görüşünü genişletmek ve grup etkinliklerine daha fazla dahil olmak kesinlikle yararına olacaktır. Dostlarına karşı son derece vefalı ve sadıktır.

Su Aslanı: 1922, 1982
Su Aslanı’nin çok doğrudan ve dışa dönük bir kişiliği vardır. Mükemmel bir İletişimcidir ve başkalarını kendi planlarına dahil etmeye ikna etmede çok az zorlanır. Ne var ki, yine de biraz gamsız bir yapısı vardır ve bazı konularda olması gerektiği kadar disiplinli ya da bütüncül değildir. Ayrıca, parasal konular üzerinde de olması gerektiği kadar denetleme yapmaz, tersine ailesi ve dostlan için çok cömert olabilir ve hiçbir şeye ihtiyaçlarının olmadığından emin olmak için her şeyi yapar. Su Aslanı genellikle çocuklarla çok iyi geçinir ve geniş bir dost çevresi vardır.

Ağaç Aslanı: 1934, 1994
Bu köpek çok sıkı ve dikkatli bir biçimde çalışır ve genellikle nereye giderse gitsin iyi bir izlenim bırakır. Aslanın bazı diğer türlerinden daha az bağımsızdır ve kendi başına ça lışmaktansa, grup içinde çalışmayı yeğler. Popülerdir, iyi bir mizah duygusu vardır ve ailesinin çeşitli etkinliklerine hevesli bir ilgi duyar. Sıklıkla yaşamdaki daha ince şeylerin çekiciliğine kapılır ve pul, para, resim ya da antika eşya biriktirmekten çok zevk alabilir. Ayrıca, kentte yaşamaktansa, kırda yaşamayı yeğler.

Ateş Aslanı: 1946
Bu Aslanın canlı, dışa dönük bir kişiliği vardır ve dikkate değer bir kolaylıkla dostluk kurabilir. Dürüst ve vicdanlı bir çalışmacıdır ve çevresinde olan bitende etkin bir rol almaktan çok zevk alır. Ayrıca, yeni düşünceleri incelemeyi de sever ve eğer gerekli destek ve tavsiyeyi elde edebilirse, başkalarının başarısız olduğu yerde sıklıkla başarılı olabilir. Ne var ki, gerçekten de inatçı olmaya eğilimlidir. Eğer bunu yenebilirse, Ateş Aslanı sıklıkla dikkate değer bir ün ve servet kazanabilir.

Toprak Aslanı: 1958
Toprak Aslanı çok yetenekli ve akıllıdır. Yöntemli ve etkindir, seçtiği meslekte ileri gidebilir. Oldukça sessiz ve içine kapanık olamaya eğilimlidir, ama çok ikna edici bir tavrı vardır ve genellikle fazla karşı çıkışla karşılaşmadan hedeflerine ulaşır. Cömert ve naziktir ve her zaman gerektiğinde yardım etmeye hazırdır. Ayrıca dostları ve arkadaşları tarafından çok yüceltilir ve görünümüne genellikle çok değer verir.