Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çiçek Falı

Cevap almak istediğiniz sorularınızı alttaki yorum alanından yazıp sonra falınıza bakın, ne kadar detaylı yazarsanız o kadar net yorumlar alırsınız "Burcunuz, yaşınız, medeni, durumunuz gibi."

 

Niyetinizi Alttaki Yorum Alanından Yazıp Falınıza Bakın

 

Çiçek falınıza bakmak için lütfen alttaki menüden sevdiğiniz bir çiçek türünü seçiniz…

 

Bitki olmak için cesaret gerekir ve çiçek olmak için aşk gerekir. Çiçek ağacın kalbini açması, esansını salması, ruhunu vermesi, varlığını varoluşa akıtması demektir. Zırhı bırakmak zor olsa da tohum bitki olabilir, ama bir şekilde bu kolaydır. Tohum gittikçe daha fazla topluyor, gittikçe daha fazla biriktiriyor olacaktır; tohum sadece topraktan alır. Ağaç sadece sudan, havadan, güneşten alır; açgözlülüğü aksamaz; aksine, hırsı tatmin olur. Giderek büyümeye devam eder. Ama çok fazla aldığında şimdi paylaşmak zorunda olacağm an gelir. Öyle çok yararlanmışsındır ki şimdi hizmet etmek zorundasmdır. Tanrı sana öyle çok şey vermiştir ki şimdi şükretmek, minnettar olmak zorundasmdır  ve minnettar olmanın tek yolu hâzinelerini yağdırmak, onları varoluşa iade etmek, varoluşun sana olduğu kadar cömert olmaktır. O zaman ağaç çiçek haline gelir, çiçeklenir.

Dördüncü aşama güzel koku aşamasıdır. Çiçek hâlâ kabadır, hâlâ maddedir, ama güzel koku zariftir, neredeyse maddeolmayan bir şeydir. Onu göremezsin, o görünmezdir. Onu sadece koklayabilirsin, onu yakalayamazsın, onu tutamazsın. Güzel kokuyla diyalog kurmak için çok hassas bir anlayış gerekir. Ve güzel kokunun ötesinde hiçbir şey yoktur.

Tohumun dört aşaması vardır; insanın da dört aşaması vardır. Tohum olarak kalmayın. Cesaret toplayın  egoyu bırakmak için cesaret, güvenceleri bırakmak için cesaret, emniyetleri bırakmak için cesaret, savunmasız olmak için cesaret. Ama o zaman da ağaç olarak kalmayın, çünkü çiçeksiz bir ağaç yoksuldur. Çiçeksiz bir ağaç boştur, çiçeksiz bir ağacın çok gerekli bir şeyi eksiktir. Güzelliği yoktur  aşk olmadan güzellik olmaz.

Ve ancak çiçekler aracılığıyla ağaç aşkını gösterir. Güneşten aydan ve yeryüzünden o kadar çok almıştır ki, şimdi verme zamanıdır. Sadece yalnızken yapılacak birkaç şey vardır. Aşk, dua, yaşam, ölüm, estetik deneyimler, mutluluk anlan  hepsi sen yalnızken gelir.

(12) Yorum Ekli

 1. Bedriye24 Eylül 2013 Cevapla
  24 eylül 2013 evlilik varmı hatatım ne olucak beni ne bekliuor bu sene
 2. Bedriye24 Eylül 2013 Cevapla
  Evlilik varmı
 3. Bedriye24 Eylül 2013 Cevapla
  Evlilik varmı erkek arkadaşımla evlenecekmiyim yoksa bitecekmi
 4. E.ANILTÜRK19 Eylül 2013 Cevapla
  KISACA VE GENEL ANLAMDA ZAMAN VE SÜREÇ DEDİĞİMİZ KAVRAMLAR BANA NE GİBİ SÜPRİZLER SUNACAK NELER İLE KARŞILAŞACAĞIM NELERE HAZIRLIKLI OLMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA DEĞERLİ YORUMLARINIZI BEKLEYECEĞİM
 5. yıldız süsgün17 Eylül 2013 Cevapla
  işlerim nasıl olucak
 6. yıldız süsgün17 Eylül 2013 Cevapla
  paoatya
 7. egemn07 Eylül 2013 Cevapla
  papatya
 8. ahmt25 Ağustos 2013 Cevapla
  hayalci oldugumu bildi yeminle
 9. sanem01 Nisan 2013 Cevapla
  çok güzel bir site çok beğendim emeğinize sağlık
 10. juju22 Mart 2013 Cevapla
  aa benimde falımı bildi.şokedeyim şuanda..
 11. cansel16 Şubat 2013 Cevapla
  bu ne yaaaa ben bu hafta işe girdim bildi yuhhh.
  • burcu16 Şubat 2013 Cevapla
   bencede her şeyin ne olacağını allah bilir ama site çok başarılı …

18 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)