Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Cam Kırılması İle İlgili Batıl İnançlar

ÇATLAK : Çatlayan nesne değersiz bir eşya ise atılabilir ama değerliyse, saklanır. Yalnız saklanırken bu çatlağın eve yaralanma getirmemesi dilenir.

ÇİLE : Çile açarken yumağı yere düşürmek iyiye alamet değildir. Eğer yumak sobaya doğru yuvarlanırsa, o yünden kazak yapılacak kimse, ömrü boyunca yangınlardan musdarip olacaktır. Eğer yumak kapıya doğru yuvarlanırsa, kazak yapılacak kimse sevdiğine sahip olamayacak, onu kaybedecek demektir.

ÇOCUK : Hamile kadınlar hiçbir zaman kırmızı kumaştan elbise giymemelidirler, çocuk düşürürler. Ata binmemelidirler, o zaman doğacak çocuk evvelkilerden daha mutlu olacaktır. Boş boş kaşınmamalıdırlar doğacak çocuk kıskanç olur.

Doğacak çocuğun cinsiyetini önceden kestirmek için şu yollara başvurulur:

Kadın hamile kaldığında, bir buğday ve bir arpa tohumu dikilir, bunlar hergün hamile kadının idrarıyla sulanır. Buğday önce çıkarsa kız, arpa önce çıkarsa erkek çocuk olacağına inanılır.

Anne olacak kadın göğüslerinin üzerinde bir gümüş parçası yuvarlar, gümüş sağa kayarsa erkek, sola kayarsa kız çocuk doğurur.

Başka bir inanışa göre, çocuğun kötü ruhlar tarafından rahatsız edilmemesi isteniyorsa, ilk düşen süt dişi, yeni kazılmış bir mezar çukuruna atılır. Rüyada diş kaybetmek kötüye yorumlanır, dişi kaybeden kişinin ani ölümü biçiminde yorumlanır.

Bir yıl boyunca diş ağrısı çekmemek için:

Mayıs ayının ilk sabahı, yeşil sarımsak çiğnemek

Dişlerinin arasında yolda bulunmuş bir at nalı çivisini bütün gücüyle sıkmak,

Üzüm posası ile ağzı çalkalamak,

Ağrıyan dişle bir altın parçasını onikiye kadar sayarak sıkmak,

Yatmadan önce, bir dua okuyarak, bir çiviyi üç çekiç darbesi ile ağaca çakmak, gerekir.

Cam Kırılması İle İlgili Batıl İnançlar _2.jpg