Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


ÇALIŞMA ANKETİ

Elbette ki hepimiz terfi etmek isteriz ama bunu doğru nedenlerle istediğinize emin olun. 5. Bölüm’de ayrıntılı bir şekilde incelediğimiz gibi, paranın bize getireceği şeylerle tarot falı gibi mutluluğu birbirine karıştırma eğilimindeyizdir. Belli bir zaman içindeki gelirle orantılı olarak çalışmaktan alınan tatmini inceleyen bir araştırma, çalışmaktan alınan tatminin karşı karşıya olunan mücadeleler ile ilişkili olmadığını ortaya koymaktadır. Daha fazlasını elde ettikçe daha fazlasını istemeye başlarız ve bu nedenle de tatmin düzeyimiz hemen hemen aynı kalır. Daha da kötüsü, daha fazla gelirle birlikte gelen pahalı yaşam tarzı bir tür bağımlılığa dönüşmeye başlar.

Terfi peşinde koşmak ya da meslek değiştirmek için en iyi nedenler yeteneklerinizin daha fazlasını kullanmak istemeniz, kendinizi zihinsel olarak daha fazla tatmin etmeniz ve tarot falı gibi mücadeleden keyif almanız olmalı. Richard Reeves’in gözlemlediği gibi, “İyi şeylere sahip olmak istemenin kesinlikle yanlış olan bir yanı yoktur; ancak sahip olduğumuz bu şeylerden hiçbiri, nefret ettiğimiz bir işte, hayatımızın uyanık geçirdiğimiz bölümünün büyük bir kısı mını harcamamıza değmez.”

İşiniz ile ilgili büyük bir değişiklik kararı vermeden önce, içinde bulunduğunuz durumun olumlu ve olumsuz yanlarını değerlendirin. Örneğin, “insanlarla ilgilenmekten hoşlanan” bir insan mısınız yoksa ilgi alanınız süreçler mi? Bir ekibin desteğine ihtiyaç duyuyor musunuz yoksa kendi başınıza çalıştığınız zaman daha mı başarılı oluyorsunuz?

İster evde yaşlı bir yakınınıza ya da çocuğunuza bakıyor olun, ister bir ofiste ya da bir şeyleri satmak için sokakta çalışıyor olun, işiniz ile ilgili her şeyi göz önünde bulundurun. Özellikle de aşağıda sıralanan şu alanlara dikkat edin.

logo