Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Çağrışımlar Aktif Bellek Alanı

Çalışma HayatımızBu durum var oluşsal meselelerde geçerlidir. Mesela birisiyle kavga ediyorsunuz. O anda bu kavganın çağrışımlı belleğinizde uyandırdıklarını fark edeceksiniz: Anlaşılmamak, anlaşmazlık, öfke vb.

Gerçek durumumuzu anlamak adına bu çok önemli bir faktördür. Eğer bir sonraki anımız bir önceki anımıza göre belirleniyorsa, bu şiddet döngülerini tekrar tekrar yaşamaktan nasıl uzak durabiliriz? Eğer “şu an” dünlere göre belirleniyorsa, “şu an” bizi yarınlardan koparıyorsa ya da “dünlerimiz” olarak algıladığımız şey, bizi yarınlara bağımlı hale getiriyorsa, herhangi bir değişiklikten bahsetmek mümkün olabilir mi? Bu durumda önümüzde duran fırsadarı görebilir miyiz?

Dr. Christine Northrup bu görüşü bir adım daha ileri götürüyor ve şöyle diyor:

Merkezi sinir sistemimiz ve duyu organlarımız sadece hâlihazırda inandığımız dürtüleri güçlendirir ve işleme koymamızı sağlayacak şekilde faaliyet gösterirler.

Alıştırmalar

Yedi adımın anlatıldığı her konunun sonunda pratik alıştırmalar var. Bu alıştırmalar ’yapma’ ve ‘yıkma’ olmak üzere iki bölümden olu şuyor:

Yıkma Alıştırmaları: Bunlar benliğimizi esir alan, varsaydığımız kimliğimizi yıkmak üzere hazırlanmış alıştırmalardır.

Yapma Alıştırmaları: Özümüzde yatan SQ zekâmızın etkilerini arttırmak üzere hazırlanmış alıştırmalardır.

Sol tarafta yer alan her bir yıkma alıştırmasının, sayfanın sağındaki “yapma” alıştırmalarında bir karşılığı vardır. Sol taraftaki alıştırmalarla benliğinizin potansiyel ve yeteneklerinizin önünü tıkayan, gerçek benliğinizin ortaya çıkmasını engelleyen kimliğinizi yıkarsınız. Ancak yıkarken bir yandan yapmak gerekir. Sağ taraftaki yapma alıştırmalarıyla zekâ alanında yeni olasılıklar bulup onlarla bağlantıya geçersiniz.

Bu alıştırmaların hepsi aynı prensiplere dayanıyor: Kimliğin esaretinden kurtulma ve bilinçli olarak bağlantı kurmayı tercih etme.