Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Burçlar İle Zengin Olma

logoOprah Winfrey’in doğum haritası servet ve talih açısından en şaşırtıcı haritadır! Servetini oyunculuk ve medyadan elde etti. Kendi çabası ve yaratıcılığıyla oluşturduğu, insanlara bilgi ve ilham veren sohbet programlan ile tüm televizyon yayınları içinde büyük bir üne sahip oldu. îş konusundaki hisleri kurmuş olduğu Harpo Productions şirketi aracılığıyla büyük başanlar elde etmesine ve dünyadaki en zengin kadınlardan biri olmasına yol açtı. Oprah bütün bunlan Mississippi doğumlu, öksüz bir zenci kadm olmasının verdiği dezavantajlara rağmen, kendi başma başardı. Aile ya da evlilik konulanna hiç zaman ayırmayan bir işkoliktir.

2.evin yöneticisi olan Satürn 1 l.evde Terazi burcunda güçlü konumda yer almaktadır. 2.evle ll.ev arasındaki bağlantı servet ve para açısından en güçlü bağlantıdır ama bunun yanında Satürn’ün güçlü konumda olması etkiyi çok daha büyütür. Bunun yanında 1 l.evin yöneticisi Venüs’tür ve 2.evdedir, bu da para ile ilgili evle (2.ev) büyük kazançlar ile ilgili ev (ll.ev) arasındaki diğer bir bağlantıdır. Gerçekten de bu çok güçlü bir bağlantıdır çünkü Satürn de Venüs de birbirlerinin yönettiği burçlarda yer almaktadır. Venüs Satürn tarafından yönetilen Oğlak burcundadır ve Satürn ise Venüs tarafından yönetilen Terazi burcundadır. Buna karşılıklı etki (parivartana yoga) adı verilir ve bu durum 2. ve 11.evleri yönetenler ile gerçekleştiğinde büyük bir servet söz konusu olur.

Venüs 2.evde Rahu ile birliktedir, bu da büyük servetler ile ilgili gezegen olan Venüs’ün etkisini daha da büyütür. Bundan daha iyisi olmaz diye düşündüyseniz, olur, çünkü Venüs şans ve talihe ilişkin 9.evi yöneten Güneş’le tam olarak birleşmiş durumdadır. Bunun sıradan bir birleşme olmadığına lütfen dikkat edin çünkü gezegenler güneşe çok yaklaştığında bundan negatif etkilenebilirler, Güneş’in diğer gezegenleri yakmasına patlama adı verilir. Ama bu örnekte aslında çok nadir görülen bir olay olan tıpatıp aynı derecede olma durumu söz konusudur, buna cazimi adı verilir. Bu da Venüs’ün Güneş’ten zarar görmediği, daha güçlü duruma geldiği çünkü Güneş’le birleşmesinin onları dev bir dinamoya dönüştürdüğü anlamına gelir.

Tüm bu güç, şans, talih ve servetin üzerine, 2.evde yer alan tüm gezegenler, Venüs, Rahu, Güneş ve Merkür Jüpiter ile açı yapmaktadır (9.açı) bu da daha fazla büyüme ve servetin daha da katlanması anlamına gelir. Jüpiter’in 2.evle yaptığı açı ve orada bulunan gezegenler onu 2.eve ve bu gezegenlerin yönettiği evlere bağlar. Venüs 1 l.evin, Güneş 9.evin yöneticisidir ve Jüpiter l.evi yönettiği için (doğum haritasının yöneticisi) bütün bunlar Oprah Winfrey’in bu bağlantılar ile servet sahibi olacağmm göstergesidir.

Jüpiter ayrıca 5.evin (zekâ ve spekülasyon) yöneticisi Mars ve Ay ile zıtlık açısı yapmaktadır, bunun yanında Ay başkalarından elde edilen para ile ilgili olan 8.evi yönetir, muhtemelen Oprah Winfrey’in başlama noktası da budur.

Jüpiter bir toprak burcunda ve toprak evindedir, aynca yine bir toprak/artha evi ve burcu olan 2.evdeki dört gezegenle açı yapmaktadır. Toprak evleri 2, 6 ve 10’dur, toprak burçları ise Boğa, Başak ve Oğlak’tır. Bütün bunlar bu kişiye dünyevi, maddi şeylerin bahşedileceğini gösterir.

Oprah Winfrey’in doğum haritasında zenginlikle ilgili olan nakshatra, Merkür’ün yer aldığı Dhanishta’dır ve “en zengin olan” anlamındadır. Oprah Winfrey’in güçlü çok zengin nakshatraları Swati’de yer alan Satürn ve Vishakha’da yer alan Mars’tır.

John Paul Getty 1953’te Ortadoğu’da petrolü bulduğunda dünyadaki en zengin kişi haline geldi. Hem emlak, hem petrol konularında yatırım yapan Amerikalı bir girişimciydi. Varlıklı bir aileden geliyordu, babası da petrol işindeydi ve bu sektördeki çalışmalarına onun sayesinde, Oklahoma’daki petrol yataklarında başlamıştı. Babası ölünce kendisine 15 milyon dolar miras kaldı, o da bu parayı katlayarak 4 milyar dolar değerinde olan bir mal varlığına dönüştürdü. Çok cimri biri olarak tanınmıştı. Torunu gansterler tarafından kaçırıldığında fidye ödemeyi reddetmiş, ancak gansterler çocuğun kulağını keserek kendisine yolladığında parayı faiziyle birlikte ödemeye razı olmuştu.

Haritasında Venüs 1 l.evde zenginlik açısından en güçlü burçlardan biri olan Terazi burcundadır. Venüs çok büyük miktarda servet ve zenginlik açısından en güçlü gezegendir ve güçlü olduğu burçlardan birinde olduğunda (Boğa, Terazi ve Balık) ve büyük kazançlarla ilgili olan 11 evi yönettiğinde bu kişinin hayatmda bir servet söz konusu olacağından emin olabilirsiniz. Doğal para gezegenlerinden (Jüpiter ve Venüs) biri kazançla ilgili 11.evdeyken zekâ ve spekülasyon ile ilgili 5.evle otomatik olarak açı yapar.

Haritada 5.evde zihni en uç noktalara kadar genişleten ve para kazanma yeteneğini artıran Rahu bulunmaktadır.

5.evdeki Rahu 1. ve 9.evle açı yapar, her iki ev de zenginlik için gereken bağlantıları sağlamaktadır, l.evde yer alan Güneş, şans ve talihle ilgili 9.evi yönetmektedir, aynı zamanda Rahu’nun açı yapıyor olması tüm bunların etkisini daha da büyütür.

Bu haritanın yöneticisi (l.evin yöneticisi) olan Jüpiter, yönettiği burç olan Balık burcunda çok güçlü konumdadır. Bunun yanında Satürn’le zıtlık açısı yapmaktadır ve Satürn para ile ilgili 2.evi yönetir. Bu şekilde haritanın yöneticisi olan Jüpiter 2.evin yöneticisi olan Satürn’le bağlanmıştır.

Servetle ilgili olan ve zenginliğe ilişkin doğum haritalarında en yaygm görünen nakshatra olan Revati, bu haritada Jüpiter’i barındırmaktadır. John Paul Getty’nin haritasında en büyük zenginlikle ilgili olan naksthatralarda dört gezegen bulunmaktadır, Venüs ve Mars Vishakha’da, Ketu Swati’de, Merkür ise Jyestha’dadır.