Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


BİTKİLER ÂLEMİ

BİTKİLER ÂLEMİ
Bitkiler çevremizde çok sık bulunan ve güçlerini göz ardı ettiğimiz varlıklardır. Bitkileri kullanmaksızın yapılabilecek uygulamalar yok denecek kadar azdır. Bitkiler kuru ve taze olarak ya da esans ve yağ hallerinde kullanılırlar. Hayvanlar, mineraller veya metallerle yapılan uygulamalar sadece manevi boyutta kalırlarken bitkilerin içinde bulunduğu çalışmalar insanın ruh ve beden sağlıklarını da etkilerler. Bitkilerle çalışırken bazı türlere karşı olan alerjilerinizi göz önüne almalısınız. İnsanlar bitkilerden yararlanmayı milyonlarca yıl içinde deneme yanılma yöntemiyle geliştirmişlerdir. Şamanlar bitkilerin iletişim kabiliyeti olduğuna inanırlar.

 

 
Bitki Özleri:
Bitki özleri tarih boyunca kutsal kabul görülmüşlerdir. Akdeniz bölgesinde zeytin başta gelirken tropikal bölgelerde hindistan
cevizi ve palmiye büyük değer taşırlar. Bitki özleri vücudumuza şifalı ve aromatik maddeleri sokmamızı sağlarlar.
Bitki özleri bitkilerin tüm enerjilerini depoladıkları tohumlarından elde edilirler. Her bitki özünün farklı bir yapısı ve iyileştirme kapasitesi vardır.
Bitki özlerinin soğuk pres yöntemiyle çıkarılmış olanları daha fazla kabul görür.

 

 
Bitki yağı olarak bilinen maddeler aslında yağ değildirler. Bunlar aromatik bitkilerden çeşitli yöntemlerle elde edilen sulardır.
Modern aroma terapi yöntemleri bitki yağlarını güzellik ve sağlık için kullanırlar. Bu yağlar çok konsantre ve insan üstünde yoğun etkileri olan maddelerdir ve bu nedenle damlalar halinde kullanılırlar. Şifalı banyo sularında bitki yağları en son eklenerek aromatik kokuyu en üst düzeye çekmekte kullanılırlar.Kokuları farklı olsa da örneğin paçuli (patchouli) ve Kâbe otu gibi Asya kökenli bitkiler yağları armdırıcı ve dengeleyici kabul edilirler. Mırra ise yerkürenin “ana” kokusu olarak bilinir.

tarot falı bak Sundu…