Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Bir Dizi Seyahat

Tasarımcı Evrenlerindeki EvrimBir dizi yolculuk yaparak kendini tanımak kavramı psikoloji, felsefe, din ve mitolojide sıkça dile getirilen bir konudur. Hayat, ilk başladığımız noktaya geri dönmek ve nelerin farkına varamadığımızı anlayarak onları sanki ilk defaymış gibi görmektir. Kimileri belli bir gayeyle dünyaya geldiğimizi düşünebilir ancak hayatın amacını keşfetmek olan ilk hayat gayesini yerine getirmek için bu yargıdan uzaklaşmak gerekir. Ancak bu şekilde bilinçli bir hayat yaşamak mümkün olacaktır.

Sürekli aynı meselelere geri dönüp her seferinde daha başka şeyler görmek SQ bireylerinin bir özelliğidir. Hayatımızın ilk yıllarında meseleleri daha net görmek, sonra ergenlikte ilgi ve alakamızı kaybetmek ve de sonra yeni bir şeyler bulma arayışıyla içimiz hiç de huzurlu olmayarak bir başka tecrübeye adım atmak, SQ, EQ ve IQ arasmda ilk yıllardaki uyumun kaybolmuş olması ile izah edilebilir.

Bazı dinlerde şöyle denir: Şimdi yarım bıraktığımız işler eğer kaderimizde varsa mutlaka yeniden karşımıza çıkacaktır, şu anda almamız gereken dersleri almadıysak, yeni bir seviyeye evrilmemiz mümkün olamaz. Günlük hayatın mesajı da aynıdır. Eğer dünkü işimle bugünkü işim arasında bir fark yoksa insanların dünkü ve bugünkü beklentileri aynıysa, dünümle bugünüm arasmda da bir fark yok demektir. Bir tür sonsuz “Groundhog Day” (Groundhog festivalleri) gibi. Amerikalı filozof George Santayana bunu şöyle tarif eder: “Geçmişi hatırlamayanlar aynı şeyleri tekrar yaşamaya mahkûmdur.”