Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Bedeninizle Çalışın

Bedeninizin yapması gerekenleri yapabileceğine dair inancınız olsun. Bedeniniz, sağlıklı bir bebek yapabilir. Bütün o büyük fiziksel değişimlerle baş edebilir. Eğer onu dinlemeyi öğrenebilirseniz, hem fiziksel, hem de duygusal olarak nerede sorun olduğunu size söyleyebilir. Geleneksel veya alternatif olsun, herhangi bir uzmana koşmadan önce biraz durun ve kendi gerçek ihtiyaçlarınıza “kulak verin”.

Birkaç gün bol bol dinlenin, iyi yemek yiyin, başkalarının yardım tekliflerini kabul edin ve bütün duygu ve sezgilerinizi dinleyin, modayı takip edin. Sırt ağrılarınız size bu kadar çok şeyi “taşımamanızı” mı söylüyor? Artık mideniz belirli bir şeyi “kaldıramadığı” için mi bulantınız var? Kronik baş ağrılarınız, bir şeyleri kafanızda kurmayı bırakıp, dikkatinizi, değişen bedeninizin ihtiyaçlarına vermeniz gerektiğinin bir işareti mi? Eğer birkaç günde düzelmeler olursa mükemmel! Bir çözüm buldunuz veya çözmeye başladınız demektir. Eğer hala dışarıdan yardım almanız gerektiğini düşünüyorsanız, ancak o zaman kendinize uygun bir terapi seçin.

Bu basit ilkelere uyduğunuzda, hangi terapiyi seçerseniz seçin, en iyi sonucu alacağınız kesindir.

Bulantılar, kaygı, kabızlık ve diğer benzeri rahatsızlıklar hoş şeyler olmamakla birlikte, acil tıbbi şikâyetler kapsamında da değildirler. Kadınların, doktorlarının bu tür şikâyetlerine gösterdikleri tepkisizlikten memnun olmamalarının nedeni budur.

Birçok doktor, gebeliğinde bu tür şikâyetleri olan kadınlara en etkili şekilde nasıl yardım etmeleri gerektiğini bilmez. Bu nedenle de, ya körü körüne telkinlerde bulunarak kadınlara bu şikâyetlerini yok saymalarını önerirler, ya da sağlıklı bir gebelik geçiren bir kadını, bir “hasta”ya dönüştürecek uygun olmayan ilaçlar yazarlar. Gebeliğe özgü normal rahatsızlıkları, tıbbi birer hastalığa dönüştürerek, hem kadınlar, hem de doktorlar gebeliğin özürlü bir dönem olarak algılanmasına yol açmış dürümdalar.

İyi haber ise, gebelikte görülen şikâyetlerin çoğunun, evde kadınların kendileri tarafından veya alternatif terapiler yardımıyla ortadan kaldırılabilmeleridir. Aşağıdaki listede, gebe kadınların en sık karşılaştıkları şikâyetler ile kendi kendilerine uygulayabilecekleri tedavilerin bir özeti bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanmak, şikâyetlerinizi hafifletecek ve sizi bir sürü gereksiz kontrole gitmekten kurtaracaktır.

logo