Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Bebişler İçin

Bebek ve ufak çocukları ilgilendiren tüm sağlık konularında güvenli ve etkili birçok doğal çözüm vardır. Çocukları yalın, doğal yollar ve reçetelerle tedaviye başlamak daha mantıklıdır, çünkü yan etkileri ve toksik etkileri yoktur. Doğrudan hedefe yönelik doğal reçeteler vücudun iyileşme gücünü arttırarak çalışır ve bebeklerin sistemleri hala göreceli olarak saf olduğu için fark edilir derecede hızlı etki gösterirler. Çocuğunuzun sağlığını koruyup destekleyebilecek doğal sağlık bakımıyla ilgili bir pratisyenle görüşmek iyi bir yoldur.

Birisi gebeliğiniz sırasında ve öncesinde sürekli bulunabilirse o zaman çok daha iyi olur. Doğal yolların kullanımı sizin için yeniyse ya da bu biçimde sağlığını koruyacağınız ilk çocuğunuzsa, özellikle yararlı bir aşamadır. Bir pratisyenin yardımı ve desteği, profesyonel yardım ve desteğin ya da doğru tanıyı koymanın da ötesinde, her türlü endişeyi ortadan kaldıracaktır. Bebekler ve çocuklar kendi semptomlarını veremezler ya da bir sıkıntıları olduğunda açıklayamazlar, bu nedenle belirgin bir şikayetin çok iyi araştırılması daha fazla önem kazanır.

Değerlendirilecek Terapiler
Kranyosakral terapi ve kranyal osteopati nitelikli pratisyenler tarafından uygulanan tekniklerdir. Bu tip tedaviler inatçı ve diğer tedavi tiplerine yanıt vermeyen tüm bebek ve çocuk şikayetlerinde yarar sağlayabilir, aynı zamanda anneye gebelik ve doğumun etkilerini geçirebilmek için yardımcı olabilir. Bebeğin vücudunu doğumun getirdiği travmalardan sonra dengelemek için yollar araştırırlar. Bu, özellikle doğum sırasında forseps gibi müdahalelerde bulunulduysa daha çok görülür.

Jacky üç aylık bebeği Jake’i zor geçmiş ve asiste edilmiş bir doğumdan sonra kranyal bir müdahale için bana getirdi. Başı hala biraz yaralı gözüküyordu. Çok somurtkandı, eklemlerinin hiçbiri esnek görünmüyordu ve çok iştahsızdı, jacky ona iki meme arasında sütünün yetersiz kalacağından korkarak bir şişe de kendisi süt veriyordu, ¡ake’i hafif bir kranyal tedaviyle emme refleksini geliştirmek ve doğum sonrası kasılmalarını rahatlatmak için tedavi ettim, jacky’yi meme vermeyi sürdürmeye ve bebeği huzursuz edebileceği için diyetinden buğdayı çıkarmaya teşvik ettim. Her ikisini de rahatlatmak için her gün bir fincan rezene çayı içmeliydi. ilk tedaviden sonra birkaç gün özellikle suratsız gezdi, ama daha iyi uyuyor ve biraz daha aç olarak yiyordu. Ay sonunda iki tedavi daha uyguladıktan ve beslenmesini değiştirdikten sonra kilo almaya ve daha iyi yemeye başladı. İyi uyuyor ve vücudu yavaş yavaş gevşiyordu. Morali de yavaş bir gelişme gösteriyordu.

Jacky’nin kaçınması gereken birkaç yiyeceği belirledikten sonra, onları ayda bir görmeyi sürdürdüm. Özellikle iyi bir ruh haline sahip olmamasına ve nemli havada katılaşmaya eğilim göstermesine karşın, genel görünümü çok iyiydi. Annesi ve bebeğin düzenli izleyeceği bir masaj ve rutin bakım programı içeren bir reçeteyle ayrıldılar. Bir yıl sonraki kontrolde jake’in çok iyi geliştiğini saptadım. Annesi ilerlemesinden ve ilişkilerinden çok mutluydu.

Bebekler ve çocuklarda şifalı otlar da büyük etkiye sahiptir. Banyo, lapa ve torbalarla dışarıdan uygulamalar iyi nüfuz eder ve güvenli biçimde kullanılabilir. Otlar tek başına ya da dolaylı olarak anne sütüyle verilebilir. Emzirme sırasında anne ne alırsa çocuğun da onu alacağı anımsanmalıdır. Çoğu koli vakası, emziren annenin inek sütü ürünlerinden kaçınmasıyla önlenebilir.

logo