Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Başak burçlarının genel özellikleri

Gezegeni: Merkür

Elementi: Toprak

Uğurlu Rengi: Turkuaz

Merkür

Zekâ, iletişim ve ticaretin gezegenidir. Merkür gezegeni mitolojide tanrıların habercisi olarak adlandırılır. Haberleşme, konuşma, yazma, iletişim yeteneklerini etkiler.

Çok hızlı hareket eden bu gezegen, yeni başlangıçlar yapabilme ve kolay adapte olabilme yeteneklerini temsil eder.
Merkür, akıl ve kıvrak zekâ anlamına gelmektedir. Çabuk tepkileri, değişken kişiliği ve huzursuz doğasıyla öne çıkar. Solunum sistemi, sinir sistemi, konuşma, eğitim ve akılla ilişkilidir. Merkür aşırı uçların gezegeni olarak da bilinir. Yararlı ve uğurlu bir gezegen olmakla birlikte insanlarını kuşkucu, kurnaz, ciddi, bazen de hilebaz yapar.

Merkür insanları akıllı ve çekicidirler. Başkalarını kullanmayı bilir; şakalaşmayı, eğlenceyi, yolculuğu çok severler.

Yaklaşımları bilimsel olan Merkür insanları doğuştan birer konuşmacıdırlar. Maddeci, mantıklı, analitik ve eleştirel yapıdadırlar.

Karmaşık yapıdaki Merkür’ün ikili doğası, bu gezegenin insanlarına hem olumlu hem de olumsuz şeyleri aynı anda düşündürür.

Dost gezegenleri Güneş, Venüs, Rahu ve Ketu’dur. Satürn, Mars, Jüpiter arkadaşlık ilişkilerinde ona karşı tarafsızdır. Merkür, Ay’a düşmanlık duyar, ama bu duygu tek taraflıdır.

Toprak Elementi
Toprak elementi insanları üreticidirler. Olayların gerçekleşmesini sağlarlar. Kendilerini yaptıkları işlere adayan sorumluluk sahibi kişilerdir. Pratik olmaları ve iyi kaynak yönetimi yetenekleri sayesinde birçok işte kolaylıkla başarıya ulaşırlar. Gerçekçidirler ve olayları kavrama yetenekleri çok gelişmiştir. Zaman planlaması konusunda çok hassas ve yeteneklidirler. Bu da onları her zaman dakik yapar.

Adımlarını bin defa düşünerek atarlar.Tedbirli ve tutucu kişilikleri ani kararlar almalarını engeller. Planları genelde uzun vadelidir. Son derece hırslı ve kararlı yapıları, güçlü iradeleri sayesinde istedikleri her konuda başarıyı yakalayabilirler.

Toprak elementi maddeye düşkünlüğü temsil eder. Bu da toprak elementi insanlarını sanat eserleri gibi değerli şeyleri toplama merakına iter.

Sistemli ve güçlüdürler. Olaylara rasyonel yaklaşımları onları diğer insanların gözünde güvenilir kılar.
Kokulara ve tatlara karşı olan hassasiyetleri yediklerinden içtiklerinden daha fazla zevk almalarını sağlar.

Turkuaz
Bu renk insana canlılık ve ferahlık hissi verir. Sinirleri yatıştırıcı bir özelliği vardır. Yeşille mavinin karışımı bir renk olan turkuaz, her iki rengin de olumlu özelliklerini üzerinde toplamıştır.
Turkuaz kişiyi canlandırıp bedensel yorgunluğun dindirilmesine yardımcı olur.