Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


AY ASLAN’DA İNCELİYOR

AY ASLAN’DA İNCELİYOR :
Ego Meditasyonu
Aslan burcu; diğer burçlara nazaran daha “benmerkezci”dir. Ego; bir anlamda, Birlik Bilincinden uzaklaşıp, kişinin kendini sağlıksız bir biçimde önemsemesi halidir. Ormanlar kralı Aslan; sahnededir. Alkışlanmak ve pohpohlanmak ihtiyacı diğer burçlara göre daha fazladır. Aslan’ın yöneticisi Güneş, her sabah sahnesi Gökyüzüne doğar. Bu sahneye çıkışı çıplak gözle görebiliriz.
Aslan’ın karşıt ve tamamlayıcı burcu Kova; hümanist, insancıl burçtur ve Uranüs tarafından yönetilir. Ay incelirken, biz de Uranüs’ün desteğiyle, egomuzu törpülemeye yönelik bir meditas yon yapalım. Alkışlanmak, görülmek, beğenilmek ihtiyacımızdan arınıp, kendi onayımızı kendimiz verelim. Gözlerimizi kapaüyo ruz. Olabildiğince derin nefes alıyoruz, oksijen içimizde yayılıyor, yavaş yavaş soluğumuzu dışan verip, acele etmeden, bir süre nefessiz kalıyoruz. Bir süre bu şekilde soluklanarak, kendimizi medi tasyonumuza hazırlayalım ve şimdi niyetimizi edip, nefesimize de dikkat ederek, meditasyon cümlelerimizi söyleyelim.
Niyet: “Dünya bir sahne değil, güzel bir yaşam alanı ve ben egomun oyunlarından arınmak için, Uranüs’ün devrimci cesaretini talep ediyorum.”
Nefes alırken: “Uranüs’ün devrimci gücü, değişim ve dönüşümler için bana güç veriyor.”
Nefesimiz içimizde yayılırken: “Uranüs’ün köklü kararlarıyla, egomun bana zarar veren yanları eriyor.”
Nefesimizi verirken: “Egom küçülüyor, egom; üstbilin cim, bilincim ve biliııçaltımın yardımıyla, benim hayrıma eriyor.” Nefessiz dururken: “Kendimi zıtlıkların dengesine bırakıyorum. Kova’mn hümanizmi içime akıyor. Teşekkür ederim.” Tekrar nefes alıyoruz ve devam ediyoruz. En az 7 kere tekrarlamanızı tavsiye ediyorum. Daha uzun yapmak isteyenlere, 7’niıı katlarını öneririm. Meditasyonunuz bitince, zamanınız varsa, kalkmak için acele etmeyin. Bu güzel anın, huzur dolu ve yapıcı enerjilerinin tadını çıkarmak için, biraz daha meditasyon
konumunuzda kalabilir, kendinizi şımartabilirsiniz. Unutmayın bu hayatta en önemli kişi sizsiniz.