Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Astrolojik Kariyer ya da Yaşam Amacı Nasıl Belirlenir

Kariyer ya da Yaşam Amacı Nasıl Belirlenir

logoBaşkan Theodore Roosevelt doğum haritasını oval ofiste bir satranç tahtasının üzerine monte ettirmişti. Bunu neden yaptığını soranlara şöyle yanıt veriyordu, “Yedinci evimdeki Ayın ilk evim olan Mars ile zıtlık açısı yapması konusunda gözümü her zaman dört açıyorum.”

Kariyer ya da yaşam amacı günümüzde çok önemli olan konulardır çünkü zamanımızın çoğunu iş yerinde geçiriyoruz. Bazı kültürlerde var olan kast sistemleri size hiçbir şekilde seçim özgürlüğü vermez ve başka bir işte çalışmanıza asla olanak sağlamaz. Ve başka kültürlerde de kişinin mutlaka babasının işini yapmaya devam etmesi beklenir. Ama 21.yüzyılın Batı dünyasmda o kadar çok seçenek söz konusu ki insanlar hangi yöne gidecekleri konusunda çok büyük kafa karışıklıkları yaşıyor.

Bunun yanında kişiler yaşamları boyunca yaptıkları işi de değiştirebiliyor. Yaşam değiştikçe kariyer fırsatları ve kişilerin ilgisi de değişiyor. İnsanların sahip oldukları belli bir yeteneği kullanabildikleri, kişisel tatmin sağlayan işler genellikle en uzun süre çalıştıkları işler oluyor. Bu aslmda o insanın kişiliğine ve buradan hareketle belirlemiş olduğu hedeflerine bağlı bir konu. Bazı insanlar statü sahibi olmak isterken bazıları finansal kazanç peşinde olabiliyor. Bazıları kalabalık topluluklardan, yolculuk etmekten hoşlanırken bazıları tek başlarına çalışabilecekleri stabil ortamları ve yolculuk etmemeyi tercih edebiliyor. Burada tüm bu değişkenleri ele alacağız. Kişinin kendisine ve yaşamına en uygun işi anlama çabası genellikle tüm bu değişkenleri ortaya çıkarır.

Değerlendirilmesi gereken ilk şey lO.evdir. Burası kariyer ve meslek ile ilgilidir. Ayrıca 6.ev de işle ilgilidir ama burası genellikle iş yerindeki koşullarla ilgilenir. Hizmet sektöründeki bir kariyerle ya da sadece masrafları karşılamak üzere çalışılan işlerle ilgili olabilir ama mesleğe ilişkin bir şey söylemez. Bu iki evde hangi gezegenlerin var olduğuna ve bu gezegenlerin neyin göstergesi olduğuna bakmanın yanında, hangi evleri yönettiklerine de dikkat edin. 6. ve lO.evlerde yer alan gezegenlerin yönettikleri evler kişilerin ne tür bir kariyere sahip olacakları konusunda önemli bir göstergedir.

Yükselen burç ve onu yöneten gezegen, bu gezegenin bulunduğu ev kişinin yaşam boyunca en temel ilgi noktası olacaktır.

Bir sonraki adım iş ve kariyere ilişkin bu iki evi yöneten gezegenlerin hangi evlerde bulunduklarıdır. Bu alanlar kişinin yetenekleri ve ilgi alanları açısından yaşamsal öneme sahiptir.

Kariyerle ilgili gösterge olan gezegenler Güneş, Merkür, Satürn ve Jüpiter’dir çünkü bunlar kariyerle ilgili ev olan lO.eve ilişkin göstergelerdir. İlgi alanları ve yetenek tespiti için bu gezegenlerin bulundukları evlere bakın. Güneş liderlik ve güç ile ilgili gezegendir ve kariyer açısından çok büyük önem taşır. Merkür zihinsel kabiliyetlerimizle ilgilidir ve kariyer seçimimizde önemli rol oynar. Satürn lO.burç olan Oğlak burcunun yöneticisi olarak hangi alanlarda organize ve disiplinli olduğumuzu ortaya koyar. Gezegenlerin kralı olan Jüpiter bize yeteneklerimizle ilgili ipuçları verir.

2.ev ve onun yöneticisi parayı nereden kazanacağımızı bize göstererek seçilecek meslek ya da kariyer anlamında ipuçları verebilir. 2., 6. ve lO.evler artha evleridir. Artha maddi dünya ve zenginlik ile ilgilidir, yani bu evlerin üçü kariyer seçimlerimiz ile ilgilidir.

Oğlak burcu doğal zodyakın lO.burcu olduğu ve Satürn Oğlak burcunu yönettiği için Satürn kariyer açısından temel göstergedir. Yükselen olarak Satürn kariyer seçimlerini gösterebilir. Bu Satürn’ü doğum haritasında bulunduğu yere götürmek, onu ve içinde bulunduğu burcu yeni yükselen burç yapmak anlamına gelir. Bu şekilde Satürn’ün bulunduğu burç yükselen burç olarak kullanılarak bulunan tüm diğer gezegenlerin yerleştiği evler kariyer ve amaçla ilgili daha fazla bilgi verecektir.