Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Astroloji Şansın En Bol Olduğu Saatlerin Tespiti: Gezegensel Saatler

logoBir doğum haritasının şans ve talihteki ani değişimler açısından incelenmesi sırasında dikkate alınması gereken çok sayıda değişken söz konusudur. Bu olaylar ruhun bu hayatta yaşaması gereken karması olarak görülür ve transit gezegenlerin döngüsel süreçlerine uygun olarak belli zamanlarda aktif hale geçiyor gibidir. Üçgen açısını, transit Jüpiter ve Rahu/Ketu ’yu ve onların istasyon noktaları çevresinde yaptıkları açıları işaret eden spesifik değişkenlerin olduğunu söylemek mümkündür.

Büyük miktarda para kazanmayı şans ve talih olarak adlandırırız ancak olayın sonrasmda ortaya çıkacak etkiler, kişilerin bu ani servet ile yaratacakları karma açısından ilginç olabilir. Bu bir lütuf mu, yoksa bir lanet midir? Bu noktada, kişilerin servetleri ile ne yapacağı konusunda özgür irade devreye girmektedir.

Şansın En Bol Olduğu Saatlerin Tespiti: Gezegensel Saatler

“Hayata ilişkin kontroller, evrenin hareketleri ile ilişkili olarak, biçimler ve nükleer kombinasyonlar şeklinde yapılandırılmıştır.

Kadim kâhinler gezegensel saatleri yararlı bir araç olarak görürler. Çok temel ve kullanımı çok kolay bir araçtır ancak gün içindeki şanslı saatlerin tespit edilebilmesi için kendi kişisel haritanızdaki diğer faktörlerle birlikte değerlendirilmesi gerekir. Bu tekniği çok yararlı ve kullanışlı buluyorum.

Gezegensel saatler haftanın günleri ile ilgilidir. Latince gibi eski dillerde haftanın her günü bir gezegenin admı taşır ve her gün Güneş doğduğunda o günü yöneten gezegen günün ilk saatini yönetmeye başlar. Diğer saatler de sırayla diğer gezegenler tarafından yönetilir. Gün doğumu ve gün batımı arasındaki süre 12 eşit parçaya bölünmüştür, her birine gezegensel saat adı verilir. Benzer şekilde gün batınımdan gün doğumuna kadar olan süre de 12 eşit parçaya bölünmüştür, bunlara da gecenin gezegensel saatleri adı verilir.

Her günün başlangıç saati o günü yöneten gezegene bağlıdır. Sonrasmda sıralama sabit bir şekilde devam eder, burada o günü yöneten gezegen ile başlayan ve sonrasında gezegenlerin değişmeyen bir sıralama ile peş peşe geldikleri bir düzen söz konusudur, bu sıralama Satürn, Jüpiter, Mars, Güneş, Venüs, Merkür ve Ay şeklindedir. Görünüşteki hareketleri ve dünya çevresindeki yörüngelerinde yaptıkları hız açısından bu sıra ile ortaya çıkarlar.

Örneğin, Pazar günü gün doğumunda günün ilk saati Güneş tarafından yönetilir, sonraki saati Venüs, sonraki saatleri sırasıyla Merkür, Ay, Satürn, Jüpiter ve Mars yönetir, sıra tekrar Güneş’e gelir ve bu şekilde devam eder. Bu düzen bir sonraki gün, gün doğumuna kadar devam eder, bu sefer ilk saat o günü yöneten gezegenin yönetiminde olacaktır. Yani bir sonraki gün olan Pazartesi günü gün doğumundan itibaren ilk saat Ay tarafından yönetilir.

Haftanın Her Gününü Yöneten Gezegenler

Pazar/Güneş

PazartesilAy

Salı/Mars

Çarşamba!Merkür

Perşembe/Jüpiter

Cuma/Venüs

Cumartesi/Satürn

Gezegensel saatler ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli nokta, bir olayın başarılı olabilmesi için başlangıcının iyi bir gezegensel saate denk getirilmesi gerektiğidir. Başarılı ya da şanslı olmak istiyorsanız, Jüpiter genellikle başlangıç için en iyi gezegensel saattir. Venüs ise mutluluk üretebilecek diğer bir şanslı saattir.

Bir iş için Nevada eyaletindeki Reno kentine gitmiştim ve otelin kumarhanesi olduğunu biliyordum. Gitmeden önce eşimin haritasını inceledim ve orada şanslı bazı açılar olduğunu gördüm. Jüpiter’in gezegensel saatini tespit ettim ve eşime tam o anda kumar makinasının kolunu çekmesini söyledim. Tam olarak o saatte bunu yaptı ve 1.200 dolar kazandı. Hayatımızı değiştirecek bir tutar değil ama Jüpiter saatinin gücünü gösteren bir olay oldu. Eşim sonraki saatlerde hiçbir şey kazanamadı.

İlk astroloji öğretmenim her zaman bu sistemi kullanıyordu. Bir piyangoya katılacağı zaman bileti mutlaka Jüpiter saatinde satm alırdı. Bu yöntemi astroloji konferanslarında da kullanır ve mutlaka kazanırdı, sonra da bunu “astrolojinin gerçekten de işe yaradığını” göstermek için örnek olarak kullanırdı.

Kendi haritanızda transit gezegenler tarafından oluşturulan ve lehinize olabilecek diğer faktörlerle birlikte kullanılırsa gezegensel saatlerin gerçekten de işe yaradığını biliyorum.

Burada her bir saatin hangi alanlar açısından daha yararlı olacağı bilgisi yer alıyor.

Güneş saati: Patronlarla, kamu görevlileriyle ya da etki alanı olan insanlarla iletişime geçmek için iyi bir saat. Babanızla geçireceğiniz en iyi zaman. Genel olarak yanlış anlaşılmaların olabileceği insanlarla geçirmek için iyi bir zaman değildir.

Ay saati: Kadınlarla, özellikle annenizle ilgilenebileceğiniz bir saat. Hamile kalmak, yemek yapmak, başkalarına bakmak, beslemek ve onlarla ilgilenmek için iyi bir zamandır.

Mars saati: Tartışmaların yaşanabileceği ya da polis tarafından durdurulabileceğiniz bir zaman. Yolculuğa çıkmak için iyi bir saat değildir. Cerrahi müdahale gibi kesin bir hassasiyet gerektiren işler için iyi bir tercihtir.

Merkür saati: Smava girmek ya da çalışmak için iyi bir zaman. Zihinsel her tür uğraş açısından odaklanma sağlar. Konuşma ve yazma gibi tüm iletişim türleri için harika bir zamandır. Yolculuğa başlamak için tercih edilebilir.

Jüpiter saati: Şanslı saatinizdir ve tüm işlerde genişleme ve olumlu sonuçlara neden olur. Öğrenme ve ders çalışma için, özellikle de ruhsal konulara yoğunlaşma için iyi bir saattir. Uzun yolculuklara başlamak için mükemmel bir zamandır.

Venüs saati: Mutlu bir saattir, sosyal olayların bu saate planlanması gerekir. Aşk, romantizm ve evlilik zamanıdır. Araba gibi lüks malların bu saatte alınması tercih edilebilir.

Satürn saati: İçe kapanma ve yalnız kalma saati. Başkaları ile bağlantı kurmak zordur. Diyete ya da oruca başlamak için çok iyi bir zamandır.