Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Astroloji Bilimi

logoAstroloji bütün diğer gizlici hareketlerden ayrılarak özerkleşir. Çok sayıda yayın ortaya çıkar: El konumları, gökgünlükleri, vb. îlk Avrupa astroloji kongresi 1922’de Münih’te toplanır. Artık, çok sayıda profesyonel astrolog vardır.

Bu dönem, astrolojinin özgün bir biçimde organize olan kültürlü çevrelerle ilişki kurma kapasitesi sayesinde Almanya’da iz bırakır: Kültürlü ve üniversite çevresinden olan Her ren Doktor’ları içine alan “Deutsche Kultur Gemeinschaft zur Pflege der Astrologie” (Astroloji Üretimi için Alman Kültür Demeği) adlı bir demek bulunmaktadır. Bu, dünyadaki tek örnektir.

Bu ülkede, belki de C. C. Jung’un Types Psychologiques’i ve E. Kretschner’in Physique et Caracteres’imn yayınlanmasıyla ilişkili olarak, psikolojik astroloji vaktinden önce ortaya çıkar.
Alman Astrolojisi ve Nazizm. Temel sonuçlan nedeniyle bu trajik dönemi daha ayrıntılı ele alacağız.

Hitler, Ocak 1933’te iktidara geçtikten sonra, bütün Almanya’da Gleich Haltung’u ya da bütün etkinliklerin Nasyo nalSosyalizm temelinde düzenlenmesini uygulamaya koymuştur. Elbette astrologlar hedef oldular, zira aynı gün, yer ve saatte doğmuş bir Yahudi’nin ve arî ırktan bir kişinin aynı doğum haritasına sahip olacaklarını ileri sürüyorlardı. Bu yüzden astrologlar, ayakta kalabilmek için uyum göstermek ya da geri çekilmek zorundaydılar. Bana rağmen, bir kadın astrolog, E. Ebertin geleceğin diktatöri nün horoskobunu saatini bilmeden yalnız doğum gününde :r. yola çıkarak (20 Nisan 1889) hazırlamış ve yayınlamıştı. Yakın gelecek için, “Güneş Koç’un 29. derecesindeyken bir eylem adamı doğdu (bugün) o, çok ihtiyatsız bir hareketle, k’şisel bir tehlikeye maruz kalabilir yıldızlar bu adamın gerçekten ciddiye
almması gerektiğini belirtiyorlar….” diye kehanetlerde bulunur ve 8 Kasım 1923’te Hitler ve yandaşları, Münih’te başarısız bir darbe girişiminde bulunurlar, Hitler 1 Nisan’da tutuklanır: Mein Kampf ı hapishanede yazacaktır… Astrolog ünlü olur. Aslında herşey tesadüfe bağlı gözükmektedir, çünkü Hitler akşam üzeri doğmuştu ve Güneş’i Boğa burcuna girmişti.