Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Almanya ve Burçlar

indir (1)IV. Almanya ve III. Reich

Aşağı yukarı Fransa’daki gibi, astroloji 19. yüzyılda Almanya’da da unutulmuştur. Yalnızca, Ptolemaios’un Tetra biblon’unun 1816’da J. Pfaff tarafından yayınlandığını görüyoruz. Değeri azalan astroloji sadece birkaç eksantrik kişi tarafından bilmiyordu.

Fakat, H.P. Blavatsky’nin teozofik hareketi, bu kişinin, zengin bir sanayici olan G. Gerbhard’la, bir başka Alman te ozof olan, dönemin gizlici alanlarında ünlü kişisi F. Hart mann’la ve onun, daha sonraları teozofi ve gizlicilikle ilgili bir yayınevini yönetecek olan sekreteri H. Vollrath’la tanışması ve hareketin Alman kolunun kurulmasıyla, Almanya’da kök salacaktır.

1914 sonrasmda önce bu gizlici hareket, astrolojinin ortaya çıkışını İngiltere’de olduğu gibi, ama yirmi yıl daha geç olarak kolaylaşacaktır.

İlk Alman astroloji el konumı 1905’te çıkar, ama modem yemlenme asıl 19081909’da, diğerleriyle birlikte K.Brandker Pracht tarafından başlatılacaktır. İlk süreli yayın Zodiakus 1909’da yayınlanır. Astrologische Rundschau (bu, 1938’de yasaklanışına kadar en önemli yayın olarak kalacaktır) 1908’de yayınlandığı sırada, ilk astroloji topluluğu Leipzig’de Vollrath tarafından kurulur.

İngiliz etkisi Almanya’ya, Alan Leo’nun bir öğrencisi, W. Becker tarafından sokulur. Fakat 1914 savaşı astrolojinin barışla birlikte güç kazanacak olan gelişimini bir an kesintiye uğratır. Böylece Nazizm’e bağlanacak olaylara kadar, görkemli bir dönem yaşanır.