Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Akrep Burcu Sembolünün Anlamı

Akrep burcunun sembolü Başak burcu sembolüne benzer ancak buradaki tek fark Akrep’in yukarıyı işaret eden ok şeklindeki kuyruğudur. Bu, bilincin Terazi burcu ile başlayan yolculuğunda yukarı doğru ilerleyişini ifade eder. Nitekim Akrep egonun ölümünden sonra yeniden doğumun burcudur. Dolayısıyla bilinç, bu spiritüel evreyle yuvaya doğru yolculuğunu netleştirmiştir.

Bilinç artık kendi gücünün farkındadır; dünyanın üç tabakasının sonunda artık yukarıyı işaret eden bir ok vardır. Bilinç bu evreyle birlikte yepyeni bir seviyeye ilerlemeye ve yeni fark ettiği bireysel gücünü daha üst düzeyde sergilemeye hazırdır. Burcun sembolündeki ok, akrebin öldürücü iğnesine de benzer. Akrep burcunun ölümü sembolize ediyor olmasının yanı sıra kindarlığına da bir gönderme vardır.

Bir Akrep ona yapılan bir yanlışı asla unutmaz ve Tarot falı gibi intikam için bekler, ta ki iğnesini batıracağı zafer gününe kadar. Bu iğne veya ok, bir Akrep’in istediğini alma gücü ve azmini de ifade eder. Tarotta “Ölüm” kartı Akrep burcu ile bağlantılıdır. Bu kart, yanlış anlaşılan bir karttır; asıl anlatmak istediği yaşamın önemli bir döneminin sona erdiği, yepyeni ve daha kıymetli bir dönemin başlamakta olduğudur. Değişim ve dönüşüm zamanıdır.