Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Akrep burcu nasıl bir burçtur?

Gezegeni: Mars

Elementi: Su U

ğurlu Rengi: Kırmızı

Mars

Mitolojide savaş tanrısı olarak bilinir. Cesareti, enerjiyi, harekete geçmeyi ve beden gücünü temsil eder. Zoru başarma enerjisini, girişimcilik için gereken cesareti ve yeteneği insanlara bu gezegen verir. Ani yaşanan öfke patlamaları da Mars gezegeni nedeniyle gerçekleşir.

Mars yıldızların başkomutanıdır. Güçlü görev anlayışı, düzen ve disiplini temsil eder. Mars; cesaret, sabır ve özgüven gibi nitelikler üzerinde etkilidir.

Mars insanları bencil bireylerdir. Kendi çıkarları her zaman onlar için önce gelir. Mars’ın etkisiyle zaman zaman geçimsiz, huzursuz, kaba ve saldırgan olabilirler. Mars kanla ilişkilidir. Vücudun kemik iliği, kas ve bağışıklık sistemi üzerinde etkilidir. Mars’ın savaşçı niteliği, vücudun mekanizması üzerinde güçlendirici bir etki sağlar.
Hem zaferi hem de yenilgiyi aynı olgunlukla kabul etme yeteneği verir. Güneş, Ay ve Jüpiter Mars’ın dostlarıdır. Tek düşmanı ise Merkür’dür.

Su Elementi
Su insanlarının sezgisel özellikleri çok gelişmiştir; çok iyi birer vücut dili okuyucusudurlar. Onlar için ne dediğinizden çok, nasıl hareket ettiğiniz önem taşır.

Âşık oldukları zaman derinden severler ve çok bağlanırlar. Terk edildiklerinde ise derinden yara alırlar, iyileşme süreçleri uzun sürer. Hayli romantik bir yapıya sahiptirler.

Başkalarının dertlerini kendi dertleri gibi üstlenip üzülürler, çok fedakârdırlar. Çok iyi birer dinleyicidirler. Sizi can kulağıyla dinleyip sorununuza çözüm ararlar, iyi tavsiyelerde bulunurlar. Bu yüzden ara sıra yalnız kalıp toparlanmaya ihtiyaç duyarlar ve kendi kabuklarına çekilirler.

Su grubu duyguları yönetir. Yaratıcılıkta ve hayal gücünde sınır tanımazlar. Yaratıcılıkla ilgili işlerde ve güzel sanatlarda çok başarılı olurlar. Keskin sezgileri ile finans alanında da başarıyı yakalayabilirler. Neredeyse yapamayacakları hiçbir şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi çok severler.

Su tipleri en utangaç ve çekingen tiplerdir. Sese ve dokunmaya karşı çok duyarlıdırlar. Genellikle duyguları ve hisleri aracılığı ile iletişim kurarlar. Kolay öfkelenmezler, ama bir kere harekete geçtiklerinde gazaplarından kurtulmanız neredeyse imkânsızdır.

Kırmızı
Kırmızı, yaşam gücünün rengidir.
Fiziksel enerjiyi arttıran, harekete geçiren bir renktir.Temel kök çakramızın temsil ettiği hayat enerjisini uyandırarak insanın isteğini arttırır.

Tüm renkler arasında en düşük vibrasyon ve en güçlü enerji alanı ona aittir. Bununla birlikte gözle görülebilen renkler arasında en uzun dalga boyuna ve en düşük enerji seviyesine sahiptir.
Karanlık bir ortamda kalmış gözler ışığa maruz kaldığında duyularca ilk algılanan renk olma özelliğindedir.
Mars gezegeni ile ilişkilidir.

Bazı bilim adamlarına göre; ana rahminden çıkan bebekler, tüm renkler arasında ilk olarak kırmızı rengi görmektedir; çünkü bu renk onların aylarca kaldığı ortamın rengiyle benzerlik göstermektedir.
İnsan gözü, önüne konan bir renk serisinde daima ilk olarak kırmızıyı seçer. Tehlike işaret ve uyarı sinyallerinin kırmızı renkte olması da işte bu nedenlere dayanmaktadır.

Kırmızı aynı zamanda duygusal anlamda en fazla etki yaratan renktir. Tutku, şehvet, arzu ve şiddetin rengidir.

Kırmızı renge uzun süre maruz kalmanın fiziksel etkileri arasında kalp atışının hızlanması, adrenalin salınımının artması ve sıcaklık hissi olduğu ifade edilmektedir. Kırmızı, duyguların yoğunlaşmasına neden olur.
Kırmızı aynı zamanda kanı besleyen renktir. Doğrudan kalple olduğu gibi duyguların özüyle de ilişkilendirilmektedir. Genellikle hayatın fiziksel, başka bir deyişle dünyevi unsurlarıyla ilişkilendirilir.
Dünyadaki tüm kültürler; toprak, yaşam ve kırmızı arasında bir bağlantı kurmuştur.
Hayatın gerekliliklerine tepki vermekte geç kalan veya bu gücü kendinde bulamayan insanlar için doğru renk kırmızıdır.

Kırmızı; cinsellik, aşk gibi derin tutkuların yanı sıra kıskançlık, cesaret ve hırs gibi güçlü duyguları da temsil eder.

Yüksek tansiyon, kişinin enerji bedeninde çok fazla kırmızı renk barındırdığını gösterir.