Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Ailenin ve evliliğin kötü gitmesi

Peki ama tartışma bir kez başladıktan sonra onu nasıl çözümleyebiliriz? Brett, “Bunu başarmanın iki yolu vardır,” diye tavsiyede bulunmaktadır. “Ailenin ve evliliğin kötü işlemesine neden olan bir takım zorlu sorunlarda, bu sorunun kaynağına inebilmek için profesyonel psikoterapi görmek kesinlikle çok önemlidir. Güvenli bir profesyonel yardım almak, duyguların incelenmesi ve rahatlatılması için gerekli olan ortamın yaratılmasını sağlar.”

Aptalca bir ağız dalaşı ile uğraşıyorsanız, bu sorunu çözmek için Brett’in tavsiyesi daha az resmi olan bir yöntem kullanarak, bir süre tartışmaya ara vermek ve ardından aranızda sorun olan aile bireyine telefon etmektir. “Sorunu, kangrenleşmeden önce çözmek daha iyidir. Aranızda sözlü bir iletişim kurun ve birlikte keyifli bir faaliyet planlamaya çalışın; belki bir piknik, seyahat ya da spor karşılaşmasına gitmek olabilir.

“Her durumda, takınılabilecek en olgun yaklaşım çatışmayı bir an önce belirlemektir: ‘Dinle, aramızda bu kadar sert bir konuşma geçtiği için kendimi yaralanmış ve üzgün hissediyorum. Bu konuda konuşabilir miyiz?’ Bu, sandığınız kadar zor bir şey değil ama çoğumuz o kadar güçlü bir utanç duygusu hissederiz ki, şu kadar basit bir şeyi söylemekte zorlanırız: ‘Eğer seni kırdıysam özür dilerim.’ Bunun sonucunda, büyük olasılıkla son derece değerli olabilecek bir ilişkiyi berbat etmekten de korunmuş oluruz. Bilge, yaşlı Yahudi anneannemin söylediği gibi, ‘daha büyük bir insan olmak her zaman daha iyidir,'”

logo